ye-logo.v1.2
29 Вересня, 2020

Шепетівчанин з експедицією дістався Антарктиди

Суспільство 1373
Команда прибула на острів Галіндез пізно вночі (за київським часом) сьогодні, 21 квітня
Команда прибула на острів Галіндез пізно вночі (за київським часом) сьогодні, 21 квітня. Фото: Національний антарктичний науковий центр

25-та Українська антарктична експедиція нарешті прибула на станцію «Академік Вернадський».

Учасники 25-ї Української антарктичної експедиції, серед яких і наш земляк з Шепетівки Дмитро Білоус, подолали останній відрізок шляху до Антарктиди та дісталися станції «Академік Вернадський». Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр. Після 6 днів дороги кораблем команда прибула на острів Галіндез пізно вночі (за київським часом) сьогодні, 21 квітня.

«На «Вернадському» їх із нетерпінням чекали колеги з 24-ї експедиції, які відзимували там уже більше року, а також сезонний загін науковців, що перебуває в Антарктиді кілька місяців. Бо через ситуацію в світі з коронавірусом та карантином у 25-ї експедиції була, мабуть, найтриваліша та найскладніша подорож до Антарктиди», – зазначив очільник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий.

Він нагадав, що через карантинні обмеження команда не змогла з першого разу дістатися Антарктиди та змушена була повернутися до Києва. Лише завдяки скоординованій роботі багатьох українських відомств і дипломатичних установ 25-ту УАЕ вдалося доправити до Чилі наприкінці березня. Там вони пройшли двотижневу обсервацію та 14 квітня нарешті вирушили на станцію «Академік Вернадський».

Шепетівчанин Максим Білоус став одним з 12-ти учасників, які проведуть рік в Антарктиді, на українській антарктичній станції «Академік Вернадський». Фото: зі сторінки Максима Білоуса у фейсбуці

Учасники експедиції зізнаються, що для команди головним випробуванням на шляху до Антарктиди є прохід штормової протоки Дрейка, яка є однією з «найскаженіших» у світі. Однак цього разу протока була досить спокійною та привітною, що ті навіть жартували, що можна перейменувати її в Дрейк lake – озеро Дрейка.

Наразі на станції складні погодні умови: дуже вітряно та сніжно. Та головним завданням полярників протягом наступних кількох днів є розвантаження кораблю. У Чилі на нього погрузили приблизно 6 фур запасів продуктів, приладів та пального. Однак, за словами самих учасників експедиції, попри погану погоду, вони мають чудовий, святковий настрій, з яким працювати набагато простіше.

Після розвантаження судна команда 24-ї УАЕ передасть станцію 25-й експедиції та розпочне довгоочікувану подорож додому.

Після розвантаження судна команда 24-ї УАЕ передасть станцію 25-й експедиції та розпочне довгоочікувану подорож додому. Фото: Національний антарктичний науковий центр.

Нагадаємо, шепетівчанин Максим Білоус став одним з 12-ти учасників, які проведуть рік в Антарктиді, на українській антарктичній станції «Академік Вернадський». Для нього ця експедиція буде першою. Максим пройшов відбір з майже дев'яноста претендентів і виконуватиме в експедиції функції системного механіка. Донедавна він був приватним підприємцем і мав майстерню побутової техніки. Після того, як дізнався, що скоро вирушить до експедиції в Антарктиду, справу довелося закрити. На Українській антарктичній станції «Академік Вернадський» він працюватиме рік.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую