ye-logo.v1.2
26 Жовтня, 2020

Закриті магазини і саморобні розпилювачі: як ведуть боротьбу з COVID-19 в районі, де найбільше інфікованих

Суспільство 3383
Комунальники обробляють тротуари в селищі  щодня
Комунальники обробляють тротуари в селищі щодня. Фото: chemerovecka-gromada.gov.ua

У Чемеровецькому районі зафіксовано найбільше хворих.

Станом на 17:00 вчора, 23 квітня у районі було 25 хворих на COVID-19 і один із них, на жаль, летальний. 44-річного чоловіка, який помер 21 квітня у Хмельницькій інфекційній лікарні, поховали вчора у його рідному селі Свіршківці Чемеровецького району. COVID-19 також виявили у його батьків, вони перебувають у Хмельницькій інфекційній лікарні. 

За словами голови Чемеровецької ОТГ Олександра Собаня, усі хворі – це, в основному три сім’ї. Спочатку було дві, а днями додалася ще одна. Зазначимо, що про перший випадок в районі стало відомо 13 квітня. Тоді COVID-19 підтвердили у жінки, яка до того моменту уже 10 днів лікувалася в Чемеровецькій ЦРЛ.

«Ми робимо все максимально можливе для того, щоб, якщо не зупинити, то хоча б сповільнити поширення вірусу територією нашої громади. У всіх багатоповерхівках обробляємо загальні території, коридори, поручні, двері і так далі. Дезінфікуємо щодня усі тротуари і дороги. І якщо з дорогами справляються ДСНСники, то для обробки тротуарів комунальники самостійно змайстрували спеціальну бочку на 500 літрів, розміщену на тракторі. Туди розводимо дезінфектор і поливаємо усі тротуари», – розповідає Олександр Собань.

Місця масового скупечення людей дезинфікують щодня

Окрім цього, у громаді постійно закликають жителів, без нагальної потреби не виходити у місця скупчення людей. Для цього максимально обмежили присутність працівників на робочих місцях, хтось працює дистанційно, а хтось у відпустках.

«У нас майже 1200 робочих місць, це ті, що ми платимо зарплатню із бюджету – тут і культура, і освіта, і апарат ради та інші – так ось реально на роботу виходять близько сотні працівників у різних сферах. Але середню зарплатню ми платимо усім, щоб не залишити людей без засобів для життя», – каже Олександр Володимирович.

Ті жителі громади, які потребують допомоги соціальних працівників, також усі вже забезпечені засобами індивідуального захисту, дезінфекторами і усім необхідним, як і самі соцпрацівники, які обслуговують цю категорію населення.

До теми: Кількість хворих на коронавірус в області зростає

Враховуючи те, що Чемеровецький район має найбільше хворих на COVID-19, місцева комісія з ТЕБ і НС, до прийнятих Кабміном обмежень, додала ще декілька заборон. У ці вихідні, 25-26 квітня будуть зачинені усі магазини в селищі Чемерівці та населених пунктах громади. Працюватимуть лише аптеки та автозаправки.

Більшість працівників працюють дистанційно, але робота не припиняється

Паралельно із запобіжними заходами, у громаді посилили підтримку для медицини – як центру ПМСД, екстреній медицині так і районної лікарні – першочергово забезпечили усіх засобами індивідуального захисту та різними дезінфекторами.

Голова громади каже, відремонтували два автомобілі швидкої допомоги. На це виділили орієнтовно 70 тисяч гривень. Також зібрали уже 360 тисяч на закупівлю апарату штучної вентиляції легень для центральної районної лікарні. Частину коштів на апарат ШВЛ виділила громада, ще частину – орієнтовно 150 тисяч гривень – зібралися підприємці. Одноденний заробіток також віддали усі працівники апарату ради. Вже у вівторок наступного тижня апарат буде у лікарні, запевняє голова.

Окрім цього, поки на рівні держави напрацьовують механізми як виплатити доплати медикам, із бюджету Чемеровецької громади за квітень виплатили разову допомогу усім працівникам лабораторії та інфекційного відділення центральної райлікарні: лікарям – по 5 тисяч гривень, медичним сестрам – по три, а технічним працівникам – по дві тисячі гривень. Якщо буде можливість і потреба, у травні також планують виділити кошти на доплату, переконує голова. Разом із тим зізнається, за перший квартал цього року бюджет навіть трохи перевиконали, але як будуть надходити кошти зараз – невідомо, адже частина бізнесу не працює, відповідно, власних надходжень громада матиме менше.

До теми: Перший випадок коронавірусу підтвердили на Старокостянтинівщині

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую