ye-logo.v1.2

Директор «Новатора» розповів про хмельницький апарат ШВЛ

Суспільство 7674

За словами Олексія Свістунова, розробкою ДП «Новатор» вже зацікавилися в інших країнах.

Державне підприємство «Новатор», яке працює у Хмельницькому, створило неінвазивний апарат штучної вентиляції легенів. Під час його розробки опиралися на надійність і простоту у використанні. Днями підприємство отримало погодження Міністерства охорони здоров’я України для серійного виробництва цього апарату та його використання у медичних закладах країни. Про особливості хмельницького апарату ШВЛ кореспондентам сайту «Є» розповів директор ДП «Новатор» Олексій Свістунов.

Після появи перших новин про створення базі «Новатора» апарату штучної вентиляції легенів коментатори у мережі Інтернет розділилися на два табори. Одні люди хвалили цей пристрій і наголошували на необхідності його покупки медзакладами. Інші — критикували й казали, що він неефективний. Наприклад, колишній міністр охорони здоров’я Уляна Супрун написала, що апарати ШВЛ мають безліч екранів, кабелів для передачі даних, шнурів живлення та різних трубок. Вони дозволяють контролювати багато показників, серед них: швидкість, об’єм та частоту надходження кисню, концентрацію, склад, навіть температуру та вологість. Тому зазвичай їх ціна сягає кількох десятків тисяч доларів. Натомість пристрій «Новатора» «абсолютно даремний, а в разі застосування — небезпечний».

За словами директора ДП «Новатор» Олексія Свістунова, не варто порівнювати мобільний апарат ШВЛ «Новатора» з сучасними універсальними апаратами, які використовуються у реанімаційних відділеннях. Це абсолютно різні вироби.

«Наш виріб має мінімально достатній функціонал і конкретне спрямування. Зокрема, для майбутнього використання у машинах швидкої допомоги та сільських амбулаторіях. Наприклад, він знадобиться, якщо потрібно доставити пацієнта у лікарню», — наголошує директор ДП «Новатор».

Олексій Свістунов розповів, що ідея створити власний апарат ШВЛ виникла через їх нестачу в умовах світової пандемії COVID-19. На підприємстві вирішили зосередитися на дешевизні такого апарату, надійності та простоті в експлуатації. Ґрунтувалися на 50-річному досвіді виробництва медтехніки на базі підприємства та міжнародних вимогах.

«Ми заклали у цей апарат штучної вентиляції легень функції, визначені урядом Великої Британії. Саме Сполучення Королівство першим виокремило пристрої для лікування коронавірусної хвороби від загалу сучасних універсальних апаратів ШВЛ, — пояснює Олексій Сергійович. — Це категорія пристроїв «Low cost ventilation» — дешевих апаратів вентиляції. Вони передбачають простий і зрозумілий інтерфейс, можливість працювати без зупину щонайменше 14 діб, навіть якщо апарат впале на підлогу з тумбочки».

«Апарат «Новатора» не можна порівнювати з універсальними апаратами ШВЛ, які використовуються у реанімаційних відділеннях. Це різні пристрої», — Олексій Свістунов.

«Апарат «Новатора» не можна порівнювати з універсальними апаратами ШВЛ, які використовуються у реанімаційних відділеннях. Це різні пристрої», — Олексій Свістунов.

За словами Олексія Свістунова, пристрій створений «Новатором» складається з двигуна, який є рушієм важеля. Останній натискає на мішок Амбу, який використовують для вентиляції легенів. Хоч уявно це простий механізм, технологічно було складно досягти плавного наповнення мішка Амбу достатнім об’ємом повітря відповідно до закладених параметрів. Тому доводилося кілька разів переробляти систему важеля та редуктора.

До теми: Хмельницьке підприємство запустило пошиття медичних марлевих пов’язок

«Це було цікавим завданням, з яким ми успішно впоралися, — додає директор ДП «Новатор». — У нашому апараті ШВЛ також є регулятор кількості подихів. Він передбачає від шести до тридцяти подихів за хвилину. Також можна закладати ступінь стиснення мішка Амбу та діапазон тиску».

За його словами, безпосередньо мішок Амбу обладнаний маскою та датчиком тиску. До нього можна приєднати зволожувач повітря з підігрівом. Тобто цей апарат штучної вентиляції легенів може працювати від атмосферного повітря та шляхом створення кисневої суміші.

Важіль відповідно до заданих параметрів натискає на мішок Амбу, який використовують для вентиляції легенів.

Важіль відповідно до заданих параметрів натискає на мішок Амбу, який використовують для вентиляції легенів.

«Ми провели заводські випробування. Під час них мішок Амбу був стиснений понад півтора мільйона раз. Також виконали вимогу щодо 14 діб безперебійної роботи. Переконаний, що це безпечний виріб, який обов’язково знайде свого споживача», — зазначив Олексій Свістунов.

Він додав, нині машини швидкої допомоги укомплектовані звичайними мішками Амбу. Проте у них немає сучасних апартів штучної вентиляції легенів. Тому розробка «Новатора» може стати гарною альтернативою. Це ж стосується й сільських амбулаторій.

В Україні державне підприємство за умови серійного виробництва цих апаратів готове постачати їх медзакладам країни за ціною собівартості. Орієнтовно — менше ніж 20 тисяч гривень.

За словами Олексія Свістунова, цим апаратом ШВЛ вже зацікавилися й в інших країнах. Зокрема, попередньо інтерес виявили партнери ДП «Новатор» з країн Африки та Східної Азії. Також підприємство розглядає можливості експорту цього апарату штучної вентиляції легень і до Європи.

Створений у «Новаторі» апарат має простий і зрозумілий інтерфейс. Лікар може задати ступінь стиснення, частоту дихання та діапазон тиску.

Створений у «Новаторі» апарат має простий і зрозумілий інтерфейс. Лікар може задати ступінь стиснення, частоту дихання та діапазон тиску.

«Ми вже сертифіковані Європейським Союзом за чотирма видами медичної продукції. Ми кваліфікований європейський виробник з багаторічним досвідом роботи. Зокрема, експортуємо на Захід апарати для лікування простатиту «Простам», лікування порушень статевої функції у чоловіків «Аполон», апарати ультрафіолетового випромінювання «Уфіт» й апарати для місцевої дарсонвалізації «Корона», — розповів Олексій Сергійович.

До теми: Динаміка одужання позитивна: «найважчих» хворих із COVID-19 відключили від апаратів ШВЛ

Також він зазначив, що наразі «Новатор» отримав від Міністерства охорони здоров’я України посвідчення про введення в обіг апарату ШВЛ. Цей документ дозволяє їх серійне виробництво та використання у медзакладах. Але надалі потрібно пройти ще процедуру сертифікації, яка передбачає доклінічні та клінічні випробування. Попередньо, цей етап займе від двох до шести місяців.

Крім того, у майбутньому ДП «Новатор» планує створити сучасний універсальний апарат ШВЛ, який можна використовувати у реанімаційних відділеннях. Олексій Свістунов вважає, що про певні результати роботи у цьому напрямку можна буде говорити через рік.

«Це наше бачення й технічне рішення для надання медичної допомоги людям в умовах коронавірусної хвороби. Ми його нікому не нав’язуємо, а пропонуємо те, що може стати у нагоді. Крім того, ми показали шлях, який може пройти державне підприємство за короткий термін — зробити виріб, який раніше здавався надзвичайно складним і вартісним», — підсумував Олексій Свістунов.

Читайте також: «Ми налаштовані їхати в гараж»: у Хмельницькому частина автобусів може зійти з маршрутів

Коментарі:

kolotylo 16.05.2020 10:23

Золоті руки в Новаторців, не розумію що за скандал. Ніхто ж наче не казав що замінятимуть стаціонарні ШВЛ на ці. А такі штуки знадобляться якраз не на вилекийй період коли людині потрібна термінова допомога з диханням

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую