ye-logo.v1.2

Велоінфраструктура у Хмельницькому: нових доріжок цього року не буде

Суспільство 1303
Велодоріжки є упродовж всього парку Чекмана
Велодоріжки є упродовж всього парку Чекмана. Фото: з архіву

Добудовуватимуть ті, що розпочали.

У Хмельницькому за останні декілька років з'явилось декілька спеціально обладнаних доріжок для велосипедистів. З'єднують вони поки лише окремі ділянки міста і подекуди не з'єднуються між собою напряму.

Як розповідає учасниця ГО «Критична маса» Анастасія Ярова, цьогоріч в місті на двох вулицях облаштували територію для їзди на велосипедах. Це на вулиці Старокостянтинівське шосе, де чекають наразі погодження від поліції, про те що велосмуга розташована згідно з правилами дорожнього руху. Також з'явиться велосмуга на вулиці Козацькій. Її облаштовують під час будівницва дороги та тротуару. Нових велодоріжок у 2020 році будувати не будуть, адже бюджет міста і так недофінансований.

Аби проаналізувати зроблене за останній час і дати свої рекомендації щодо розвитку велоінфраструктури, днями, активісти вирішили зустрітися із представниками управління житлово-комунального господарства.

«Станом на сьогодні не всі велодоріжки та велосмуги мають пряме сполучення. Зокрема не облаштовані велопереїзди між вулицею Прибузькою та Старокостянтинівським шосе, а веломаршрут по Старокостянтинівському шосе закінчується в місці, де звужується дорога, а продовжується лише за перехрестям на вулиці Зарічанській, і знову переривається перед автомобільною парковкою й продовжується тільки після зупинки громадського транспорту», - розповідає Анастасія Ярова.

За її словами, активісти розповіли керівникам управління про те, як їм вдається проїжджати такі місця, де велодоріжки перериваються. Окрім того вони, за результатами власних спостережень, запропонували декілька значних змін до планів ЖКГ

«Ми чули позитивні відгуки про велосмуги на Старокостянтинівському шосе. Тому вирішили запропонували нанести аналогічні смуги на всіх дорогах, де ширина та стан покриття дозволяє це зробити», - додає Анастасія.

Першочергово торкнулись питання велосмуг на вулицях Трудова та Чорновола. Вони можуть стати продовженням доріжки, що на вулиці Прибузькій. Таким чином існуючі велошляхи з'єднали б з центром спального мікрорайону Ракове.

Читайте також: У Хмельницькому встановили пристрій, який рахуватиме велосипедистів

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую