ye-logo.v1.2

Можна без маски: МОЗ озвучило правила перебування на пляжах

Суспільство 3897
Носити маски на вулиці потрібно лише у разі скупчення людей, кажуть у МОЗ
Носити маски на вулиці потрібно лише у разі скупчення людей, кажуть у МОЗ. Фото: автора

Найкращих способів знизити ризик зараження на COVID-19 є уникнення місць скупчення людей, заявляють у ЦГЗ.

На пляжах можна перебувати без маски, але при цьому обов’язково дотримуватись соціальної дистанції. Про це міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив сьогодні, 20 червня, під час брифінгу.

«Якщо ми говоримо про пляжі, то на них громадяни мають розташовуватися не ближче, ніж 1,5 метри один від одного. І в цьому випадку маски носити не обов’язково», - додав Степанов.

Згідно з рекомендаціями Міністерства, носити маски на вулиці потрібно лише у разі скупчення людей, а також коли не має можливості дотримуватись соціальної дистанції у півтора метра. Також обов’язковим залишається дотримання маскового режиму в громадському транспорті та в приміщеннях.

Центр громадського здоров’я МОЗ України оприлюднив рекомендації для тих, хто планує відвідувати пляжі у час карантину, введеного через коронавірусну хворобу COVID-19.

ЦГЗ нагадав, що одним із найкращих способів знизити ризик зараження на COVID-19 є уникнення місць скупчення людей. Проте якщо ви все ж вирішили відвідати пляж, то Центр громадського здоров’я рекомендує:

• Дотримуватись фізичного дистанціювання не менше одного метра з іншими людьми. Лежаки, шезлонги та інші об’єкти, на яких відвідувачі пляжу можуть сидіти та або лежати також мають бути розміщені на відстані не менше метра.

• Якщо немає можливості дотримуватись дистанції, необхідно використовувати маску (окрім перебування у воді), надягаючи її так, щоб були покриті ніс та рот.

• Дотримуватись правил гігієни рук. А саме: мити руки проточною водою з милом перед вживанням їжі, після відвідування туалету, коли відчуваєте, що вони забруднилися. Не забувайте мити руки після зняття засобів індивідуального захисту (маски або респіратора).

• Не варто торкатись брудними руками обличчя. Якщо немає можливості помити руки, їх слід обробити спиртовмісним антисептиком.

• Дотримуватись етикету кашлю: чхати та кашляти в лікоть або одноразову паперову хустинку (яку слід одразу викинути та помити після цього руки).

• Не обмінюватись речами з іншими людьми: рушниками, захисними окулярами, іграшками тощо.

Читайте також: Як хмельничан на самоізоляції контролюють за допомогою мобільного додатка

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую