ye-logo.v1.2

Добудова ХАЕС. Громадські слухання. Білогірський район

Суспільство 3650

17 травня 2011 року в селі Залужжя, в приміщенні сільського будинку культури відбулися громадські слухання за участю представників районної влади, керівництва Хмельницької АЕС щодо доцільності добудови 3-го і 4-го енергоблоків на атомній електростанції.

В районі 19 населених пунктів входить до тридцятикілометрової зони спостереження Хмельницької АЕС, щороку 1 % вартості від виробленої станцією електроенергії надходить у бюджет району. Ці кошти спрямовуються на підтримку інфраструктури населених пунктів Малоборовицької, Перерослівської, Кур’янківської та Йосиповецької сільських рад. Тому на громадські слухання були запрошені представники цих територіальних громад. 
Мета зустрічі, як зазначив на заході голова райдержадміністрації Валентин Заріцький, обговорити всі аспекти добудови ще двох енергоблоків та з’ясувати яку користь це принесе жителям 30 –ти кілометрової зони.
Під час слухань заступник генерального директора ХАЕС Олег Рахлінський неодноразово наголошував, що будівництво двох енергоблоків дасть великий поштовх для розвитку не лише держави, Хмельниччини, а й району. Адже, якщо розпочнеться будівництво районний бюджет отримає 10% від суми, яку затратять на спорудження 3-го та 4-го енергоблоків. А ці кошти дуже потрібні для регіону. Заріцький Валентин Володимирович, наголосив, що потрібно провести схід сіл, аби вислухати позицію кожного громадянина і вирішити разом куди краще направити кошти. Скажімо, однозначно, що доцільніше їх використати на добудову Залузької школи, капітальні ремонти закладів соціального значення, ремонт доріг, газифікацію.
Олег Рахлінський, заступник Генерального директора ХАЕС, детально розповідав, які енергоблоки працюють на атомній електростанції сьогодні, які пільги передбачені населенню регіону розташування АЕС, яким чином здійснюється соціально–економічна компенсація ризику населення і як розподіляються ці кошти.
Також заступник Гендиректора запевняв, що на навколишнє середовище ніякого негативного впливу не буде. Адже систематично відповідними службами проводяться забори грунту та виміри радіаційного фону води, повітря в зоні спостереження. Гості з атомної запевняли, що зусилля трудового колективу станції спрямовані на підвищення надійності енергоблоків, безпечне зберігання та транспортування свіжого і відпрацьованого ядерного палива, радіоактивних відходів.
На слуханнях розглянули і стан готовності оперативного ліцензованого персоналу вживати захисні заходи у нештатних складних ситуаціях. Генеральний директор ХАЕС Микола Панащенко, відповідаючи на одне з запитань, сказав, що кількість аварій на АЕС зменшується і то це аварії нульвого та першого рівня і тому ніякої загрози для населення вони не несуть. Звісно, стовідсоткової гарантії, що лиха не станеться не може дати ніхто, але Микола Сергійович запевняв, що врахують помилки, які призвели до катастроф та викидів у повітря радіоактивних елементів і зроблять усе можливе і неможливе, щоб подібне не повторилося.
Присутні на заході жителі сіл цікавилися : чи вистачить води в ставку для охолоджування і чи планують для водосховища брати воду з річки Горинь, як це позначиться на становищі водойми. Спеціалісти переконували: водосховище–охолоджувач ХАЕС русло –наливного типу було запроектовано з урахуванням роботи 4–х енергоблоків. Наповнення водосховища з 1989 року відбувалося виключно за рахунок акумуляції стоку р.Гнилий Ріг, а додаткового відбору води з р.Горинь не було.
Серед аргументів проти продовження будівництва називались такі, як сумніви щодо надійності незавершених корпусів майбутніх енергоблоків, що роками стояли без діла , що не могло не позначитися на їх надійності. Та й розраховані вони були на інший тип ядерних реакторів, аніж ті, що мають використовуватися за новим проектом. Фахівці запевнили, що аналіз конструкції на замороженому будівництві показав: будувати на них можна і два нові блоки АЕС можуть бути проведені в експлуатацію на старих конструкціях.
Вагомим плюсом нового будівництва є те, що будівництво енергоблоків дасть можливість створити нові робочі місця, що позитивно відобразиться на економіці Хмельниччини.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую