ye-logo.v1.2

У Хмельницькому визначили лауреата премії у галузі краєзнавчих досліджень

Суспільство 1756
Дмитро Казанцев є членом Національної спілки краєзнавців України
Дмитро Казанцев є членом Національної спілки краєзнавців України. Фото: з фейсбук-сторінки Дмитра Казанцева

Відзнаку присуджено Дмитру Казанцеву.

Міську премію імені Михайла Орловського у галузі історико-краєзнавчих досліджень у 2020 році присуджено члену Національної спілки краєзнавців України, голові громадської організації «Поділля-простір», заступнику голови громадської організації Хмельницької міської спілки колекціонерів «Проскурівський колекціонер» Казанцеву Дмитру Юрійовичу. Таке рішення прийняв виконавчий комітет Хмельницької міської ради.

«Цієї відзнаки він удостоєний за вагомий особистий внесок у вивчення та дослідження історії Поділля і міста Хмельницького», - зазначає пресслужба Хмельницької міської ради.

Дмитро Казанцев, під час святкових заходів, присвячені Дню міста, отримає диплом лауреата та грошову премію у розмірі дві тисячі гривень.

Довідково:

Михайло Орловський (30.09.1807 – 21.10.1887) – відомий український просвітитель, історик та етнограф ХІХ століття, започаткував в українській історіографії та поділлєзнавстві вивчення історії міст, сіл і містечок краю, розглядаючи історію рідного Поділля, як невід’ємну частку історії всієї України. Його ґрунтовні праці й досі мають важливе наукове значення для написання історії міст і сіл Хмельниччини у сучасному вимірі і є бібліографічним раритетом.

Як етнограф Михайло Орловський зібрав безцінну колекцію кращих зразків подільського фольклору: казок, приказок та прислів’їв, гаївок та щедрівок, народних пісень про Устима Кармелюка.

Вшануванням пам’яті одного з фундаторів подільського краєзнавства і першого українського дослідника історії міста Плоскирова (Проскурова) Михайла Якимовича Орловського є заснування міської премії його імені у галузі історико-краєзнавчих досліджень.

Читайте також: Хто став лауреатом міської премії Богдана Хмельницького 2020

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую