ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Рік після полону: як змінилося життя моряка з Шепетівки

Суспільство 6972
Зустріч батьків із сином Сергієм Цибізовим
Зустріч батьків із сином Сергієм Цибізовим. Фото: twitter.com/radiosvoboda

У неволі Сергій Цибізов перебував 280 днів.

Рік тому, 7 вересня 2019 року, після понад 9-ти місяців перебування за гратами у московському СІЗО, повернувся в Україну наш земляк з Шепетівки - матрос катера «Нікополь» Сергій Цибізов. Він був одним з 24-х моряків, захоплених росіянами у Керченській протоці восени 2018 року, та одним з 35-українських громадян, яких утримували в Росії й обміняли того дня.

«Ця зустріч в аеропорту, усе було дуже емоційно…», - розповідав тоді батько Сергія Андрій Цибізов, зазнаючись, що хлопці витримали це випробування полоном дуже мужньо.

Сьогодні, через рік після звільнення, батько каже, що родина намагається зайвий раз не згадувати ті події, які розділили їхнє життя на «до» та «після», а радіє тому, що в сина є можливість йти вперед, здійснювати свої мрії.

«Так, 7 вересня для нас знаковий день. Сьогодні, зустрічаючись з родичами колишніх полонених моряків, ми згадали багато з того, через що довелося пройти. Але усе, що було погане, намагаємося відпустити. Сергій вступив до морської академії та продовжує службу на катері «Нікополь». Це те саме судно, на якому його з хлопцями захопили в полон (катер відремонтували після того, як Росія його повернула Україні – авт.) Він навіть не думав покинути службу. Дуже стійкий характером. Ми пишаємося своїм сином», - розповів сайту «Є» батько.

А Сергій Цибізов у коментарі Радіо Свобода зізнався, що після повернення з полону дуже було важко, як кажуть, влитися в колію.

«Дуже важко було влитися у ту ж колію, що і раніше. Але я з цим впорався. Взагалі все супер, надалі продовжую служити, вступив в ОМА (Одеська морська академія – ред.), здобуваю вищу освіту, планую стати офіцером», – розповів Сергій у коментарі Радіо Свобода.

Сергій Цибізов до Військово-Морських сил України пішов служити за контрактом, який підписав за пів року до полону - навесні 2018-го. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Нагадаємо, увечері 25 листопада 2018 року російські прикордонники захопили три українські військові судна, коли ті проходили Керченську протоку, прямуючи з Одеси в Маріуполь. На кораблях перебували 24 військовослужбовці. Серед них - шепетівчанин Сергій Цибізов. Він до Військово-Морських сил України пішов служити за контрактом, який підписав за пів року до полону - навесні 2018-го. Нікополь став його третім кораблем…

Про те, що серед полонених у Керченській протоці, перебуває наш земляк, сайт«Є» дізнався з оприлюдненого списку полонених, які перебували на бортах бронекатерів Бердянськ, Нікополь та рейдового буксира Яни Капу. Саме там і значилося прізвище мешканця Шепетівки Сергія Цибізова.

Свої 22 роки Сергій відзначив у російському полоні. Довгих 9 місяців він провів за гратами у московському СІЗО «Лефортово». 7 вересня, відбувся обмін військовополоненими. В Україну тоді повернулося 35 українців, серед яких і захоплені моряки.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую