FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
24 Липня, 2024

Життя в умовах карантину та приїзд Зеленського — підсумки тижня

У середу президент ознайомився з можливістю добудови двох енергоблоків Хмельницької АЕС. Фото: з архіву редакції

Про головні події з життя Хмельниччини, які трапилися цього інформаційного тижня.

Цей інформаційний тиждень на Хмельниччині не вирізнявся різноплановими подіями. Більшість з них була пов’язана зі зростанням захворюваності на коронавірус та наслідки цього. Зокрема, Славута та Волочиський район опинилися у «червоній» зоні карантинної небезпеки, а Хмельницький — у «помаранчевій». Ще одним інформаційним приводом став робочий візит в область президента України. В його рамках Володимир Зеленський побував у Хмельницькому, Сатанові та на Хмельницькій АЕС. Отож, детальніше про те, якими подіями запам’ятався цей інформаційний тиждень, читайте у підсумковому матеріалі від кореспондентів сайту «Є».

У четвер, 10 вересня, державна комісія з техногенно-екологічної небезпеки переглянула «кольорові» зони епідеміологічної небезпеки на території Хмельницької області. Згідно з її рішенням, з 14 вересня у Славуті та Волочиському районі буде запроваджено «червоний» рівень, який передбачає найбільш жорсткі карантинні обмеження. Наприклад, заборону руху громадського транспорту, відвідування закладів освіти, діяльність торгово-розважальних центрів, кафе, ресторанів, кінотеатрів та спортзалів. Виїхати звідти можна лише на власному транспорті. Послаблення таких заходів можливе не раніше, ніж через 14 днів.

Крім того, до «помаранчевої» зони епідеміологічної небезпеки потрапили Хмельницький, Кам’янець-Подільський та Нетішин, а також Красилівський, Новоушицький, Теофіпольський та Ярмолинецький райони. А до «жовтої» — міста Старокостянтинів та Шепетівка, а також Білогірський, Віньковецький, Городоцький, Деражнянський, Дунаєвецький, Ізяславський, Кам’янець-Подільський, Летичівський, Полонський, Славутський, Старосинявський, Хмельницький, Чемеровецький, Шепетівський райони.

Державна комісія з ТЕБ і НС запровадила нові «кольорові» рівні епідеміологічної небезпеки в різних областях України. Таблиця: kmu.gov.ua

«Помаранчевий» рівень епідеміологічної небезпеки передбачає перевезення заповненість громадського транспорту лише на половину. Тому кореспонденти сайту «Є» дізналися, які він курсуватиме з 14 вересня.

За словами заступника Хмельницького міського голови Андрія Бондаренка, щоб уникнути цієї вимоги з понеділка громадський транспорт буде переведено у спецрежим. Це не вплине на жителів міста й не вимагатиме проїзду за спецквитками. Проте й надалі у громадському транспорті можуть бути заповнені всі «сидячі місця».

«Помаранчевий» рівень означав наповненість транспорту лише на половину. Проте це означало б скупчення людей на зупинках, що збільшує ризик інфікування коронавірусом», — розповів Андрій Бондаренко.

Також збільшення кількості нових випадків COVID-19 вплинула на наповненість лікарень. Зокрема, кількість пацієнтів з коронавірусом у Хмельницькій інфекційній лікарні та Славутській центральній районній лікарні досягла максимуму. Тому для лікування жителів області з COVID-19 почали розгортати ліжка у додаткових медзакладах. Серед них — Хмельницька міська лікарня.

У суботу, 5 вересня, в умовах карантину та нових випадків інфікування коронавірусом у своїх стінах у Національній академії Держприкордонслужби імені Богдана Хмельницького відбувалася Військова присяга курсантів. На вірність народу України присягнуло 310 курсантів. З-поміж них — 54 дівчини. 

На жаль, впродовж тижня зросла й кількість летальних випадків пов’язаних з ускладненням COVID-19. Зокрема, 5 вересня з цих причин зупинилося серце прокурора Хмельницької області Олега Синишина. Йому 21 вересня мало б виповнитися 44 роки. Олег Синишин очолював прокуратуру Хмельницької області з 2014 року.

У середу, 9 вересня, на Хмельниччину з робочим візитом завітав президент України. Під час своєї поїздки областю Володимир Зеленський перевірив якість ремонту Сатанівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів і реконструкції автошляху на відрізку від Сатанова до Війтівців. Також очільник держави побував на презентації проєкту Стратегії розвитку Хмельниччини до 2027 року. Не обійшлося без підготовки до місцевих виборів, запланованих на 25 жовтня. У хмельницькому парку імені Михайла Чекмана президент презентував представників своєї політичної сили, які балотуватимуться до місцевих рад.

Крім того, Володимир Зеленський завітав на Хмельницьку атомну електростанцію. Там президент переглянув презентацію добудови третього та четвертого енергоблоків АЕС та заявив, що вважає доцільним їх майбутній запуск. Головне — знайти необхідні кошти на їх добудову. Також він провів брифінг для представників засобів масової інформації. Що говорив президент, ви можете поглянути завдяки запису прямої трансляції від кореспондентів сайту «Є». 

У четвер, 10 вересня, у Хмельницькому міськрайонному суді відбулося засідання у справі щодо порушення правил карантину під час пінної вечірки на фестивалі «My Fest», який проходив в обласному центрі 12 серпня. Протокол про адміністративне правопорушення правоохоронці склали на начальника управління молоді та спорту Хмельницької міської ради Сергія Ремеза. Його адвокат Костянтин Костенко переконував, що посадовець не відповідав за проведення фестивалю й тому не може бути притягнений за можливе порушення карантин на ньому. Це підтверджує наказ Сергія Ремеза, яким контроль за фестивалем він покладає на свою заступницю Олену Мандзій. Крім того, саму пінну вечірку організовувало не управління молоді та спорту, а Молодіжна громадська рада. Зрештою Хмельницький міськрайонний суд постановив закрити адміністративну справу проти Сергія Ремеза.

У неділю, 6 вересня, хмельницький футбольний клуб «Поділля» зіграв стартовий поєдинок першості України з футболу в другій лізі групи «А». Хмельничани зіграли у Львові з місцевим ФК «Карпати». Подоляни здобули впевнену перемогу з рахунком 3:0.

Дізнатися більше про актуальні події ви можете у рубриці «Всі новини Хмельниччини».