ye-logo.v1.2

У Хмельницькому судили начальника міського управління за порушення карантину на «My Fest»

Суспільство 1546
Фестиваль «My Fest» проходив у Хмельницькому 12 серпня у Міжнародний день молоді
Фестиваль «My Fest» проходив у Хмельницькому 12 серпня у Міжнародний день молоді. Фото: з архіву редакції

Захисник Сергія Ремеза переконував, що той фактично не був відповідальний за проведення фестивалю.

Сьогодні, 10 вересня, Хмельницький міськрайонний суд розглядав справу щодо порушення карантинних правил під час фестивалю «My Fest», який проходив в обласному центрі 12 серпня. Адмінпротокол правоохоронці склали на начальника міського управління молоді та спорту Сергія Ремеза. Саме його вони назвали особою відповідальною за дотриманням правил карантину на цьому молодіжному фестивалі.

Отож, на судове засідання сам Сергій Ремез не з’явився. Його захисник Костянтин Костенко пояснив, що це спричинено службовою необхідністю. Також до суду не прийшли й представники поліції, які лише надіслали органу правосуддя матеріали справи про правопорушення передбаченого статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення правил щодо карантину людей).

Перед початком розгляду справи адвокат Костянтин Костенко надав суду наказ начальника управління молоді та спорту Сергія Ремеза. Згідно з документом, посадовець поклав контроль за проведенням «My Fest» на свою заступницю Олену Мандзій.

«Цим наказом ми хочемо показати, що Сергій Ремез не був відповідальний за проведення фестивалю. Відповідно він не може притягуватися до адміністративної відповідальності. Крім того, відповідальною за проведення пінної вечірки, під час якої були зафіксовані можливі порушення карантину, є Молодіжна громадська рада», — зазначив адвокат.

Далі суддя Світлана Дручкова зачитала матеріали справи, надані правоохоронцями. Згідно зі складеними адмінпротоколом, Сергій Ремез як посадова особа не забезпечив на «My Fest» дотримання фізичної дистанції не менше півтора метра між учасниками пінної вечірки, яка проходила на локації «мала сцена». Тоді на ній перебувало орієнтовно 400 людей. Тому посадовець порушив вимоги постанови Кабміну щодо протидії COVID-19.

Проте захисник Костянтин Костенко одразу зазначив, що у складеному протоколі є помилка. За його словами, насправді пінна вечірка проходила не на «малій сцені», а на зовсім іншій локації.

«Також, за словами багатьох людей та засобів масової інформації, впродовж фестивалю здійснювався контроль за дотриманням карантинних правил. Зокрема, зберігалася відповідна дистанція. Проте після завершення основної частини фестивалю люди почали скупчуватися, тому подальші заходи були достроково припинені», — заявив захисник Сергія Ремеза.

Подібні свідчення Сергій Ремез надав й працівникам поліції. Зокрема, він зазначив, що під час пінної вечірки з 22-ї до 23-ї години людей мали проводити через кордони з дотриманням необхідної дистанції. Проте багато глядачів зупинилося біля сцени, що унеможливило дотримання карантинних правил. Тому пінну вечірку припинили достроково.

Для підтвердження правопорушення працівники поліції надали програму «My Fest», фотографії та відео зі соціальних мереж, які фіксують порушення карантинну під час пінної вечірки. Проте Світлана Дручкова зазначила, що ці докази не завіренні належним чином і неможливо встановити їх походження. Крім того, у програмі фестивалю відсутня третя сторінка, на якій мала б бути вказана пінна вечірка.

Адвокат навіть попросив суд не розглядати фото та відео надані поліцією як докази, адже немає жодного підтвердження, що вони дійсно були зроблені на «My Fest». Тому він вважає доцільним або закрити справу про адміністративне правопорушення, або повернути її правоохоронцям на доопрацювання.

Зрештою Світлана Дручкова постановила закрити цю справу й звільнити Сергія Ремеза від адміністративної відповідальності. Наразі ця постанова не набула остаточної сили, адже може бути оскаржена в апеляційному суді впродовж десяти днів з дати її винесення.

Нагадаємо, планувалося, що засідання у цій справі мало відбутися 26 серпня. Однак його перенесли на іншу дату, адже Сергій Ремез подав відповідне клопотання. Він пояснив кореспондентам сайту «Є», що на той час тривав збір доказів.

Фестиваль «My Fest» проходив у Хмельницькому 12 серпня у Міжнародний день молоді. На території Молодіжного парку впродовж дня почергово діяло близько десяти тематичних локацій. Щоб не допустити скупчення людей, організатори фестивалю розмістили музичну сцену на острові Кохання посеред Південного Бугу.

Однак все ж правоохоронці зафіксували можливе порушення карантинних заходів. Як пізніше повідомили у секторі комунікації поліції Хмельницької області, порушення виявили під час проведення пінної вечірки, яка проходила наприкінці «My Fest».

Читайте також: Шепетівчанина вчотирнадцяте судили за крадіжку

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую