ye-logo.v1.2

Запровадження повного локдауну: позиції Хмельницької ОДА та уряду

Суспільство 5622
Доцільність запровадження локдауну ймовірно обговорюватимуть наступного тижня
Доцільність запровадження локдауну ймовірно обговорюватимуть наступного тижня. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Максим Степанов каже, що посилення карантину залежатиме від епідеміологічної ситуації.

В Україні все частіше говорять про необхідність запровадження посиленого карантину, подібного до весняного. Є пропозиція ввести його на зимові свята. Проте міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що це потрібно робити негайно. Втім, наразі представники центральної влади досі міркують над цим питанням. Тому кореспонденти сайту «Є» також поцікавилися думкою виконувача обов’язків Хмельницької облдержадміністрації Романа Примуша.

За його словами, Хмельницька облдержадміністрація свої пропозиції щодо запровадження локдауну та повернення до адаптивного карантину надіслала прем’єр-міністру Денису Шмигалю. Наразі їх передали на розгляд Міністерству охорони здоров’я.

«Ми вважаємо, що повний локдаун потрібно вводити, коли наповненість лікарень буде доходити до 70-75 відсотків. В нас області зараз 48 відсотків. Ситуація контрольована й поки не вбачаємо необхідності запровадження локдауну на Хмельниччині, — розповідає Роман Примуш. — Якщо ж подивитися ситуацію по країні, то найбільша захворюваність спостерігається у містах з великим скупченням населенням. Це Харків, Дніпро, Одеса, Запоріжжя… Тому до запровадження жорстких заходів потрібно підходити вибірково».

Тому він додав, що адаптивний карантин — це найкращий механізм, який можна застосувати в умовах сьогодення.

«Наша позиція така: якщо рівень захворюваності не буде різко зростати, повних обмежувальних заходів, так званого локдауну, не потрібно вводити. Сподіваюся, що уряд підтримає наші пропозиції», — наголосив Роман Примуш.

Що кажуть представники центральної влади?

На засіданні уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що наразі напрацьовується модель протиепідемічних заходів. Для очільників міст урядовці розіслали опитування, щоб ті назвали оптимальні карантинні обмеження.

«Наразі не йдеться про запровадження жорсткіших карантинних обмежень. Але ми розуміємо, що кінець грудня та початок січня — період новорічних свят, — каже Денис Шмигаль. — Це зустрічі, ярмарки, тісні контакти між людьми і все це може дати поштовх до сплеску хвороби, якого медична система може не витримати».

А міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів, що запровадження локдауну напряму залежатиме від епідеміологічної ситуації та завантаженості лікарень.

«Наразі в Україні ситуація з COVID-19 напружена, але контрольована. З 55 тисяч 886 ліжок медзакладів країни, відведених під лікування хворих на коронавірус, зайнято майже 49,9 відсотка, тобто 27 тисяч 887 ліжко-місць. Але погіршення ситуації може стати причиною для запровадження локдауну», — зазначив Максим Степанов.

Міністр додав, що наступного тижня поки що заплановано лише оцінити ефект від дії карантину вихідного дня. Подібної позиції дотримаються й в Офісі президента України.

«Чи можливий локдаун, ми зрозуміємо після того, як пройдемо треті вихідні на карантині, й будемо ухвалювати рішення», — зазначив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко.

Нагадаємо, колишній голова Хмельницької облдержадміністрації Дмитро Габінет, якого Володимир Зеленський звільнив з цієї посади 24 листопада, раніше заявляв про власне бачення жорсткого карантину. На його переконання, повний локдаун потрібно запроваджувати на зимові свята. З 25 грудня до 7 січня, адже цей період чимало сфер економіки і так завмирають.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую