ye-logo.v1.2

Шмигаль закликав місцеву владу самостійно посилювати карантин

Суспільство 2029
«Бачите збільшення хворих і госпіталізації, запроваджуйте додаткові обмеження», — Денис Шмигаль
«Бачите збільшення хворих і госпіталізації, запроваджуйте додаткові обмеження», — Денис Шмигаль. Фото: пресслужби Кабміну

Прем’єр-міністр також нагадав, за яких умов в Україні запровадять новий локдаун.

Сьогодні, 17 березня, на черговому засіданні Кабміну урядовці не приймали жодних змін до правил карантину. Однак прем’єр-міністр Денис Шмигаль все ж торкнувся цієї теми. Насамперед він закликав представників місцевої влади не чекати вказівок від уряду, а самостійно приймати рішення щодо посилення карантину.

За словами Дениса Шмигаля, наразі ситуація з COVID-19 в Україні є невтішною: зростають рівень госпіталізації та кількість важких випадків. Також країною розповсюджуються нові штами коронавірусу, якій спричиняють тяжчі наслідки. За таких умов правила адаптивного карантину дають право органам місцевого самоврядування самостійно посилювати обмеження.

«Тому я закликаю місцевих керівників не чекати якихось вказівок, а приймати необхідні рішення. Бачите зростання кількості хворих і госпіталізації, запроваджуйте додаткові обмеження, — розповідає Денис Шмигаль. — Я розумію, що це може бути не популярно, але це не може бути важливіше за життя людей. Тому, колеги, час брати на себе відповідальність».

Також уряду знов розповів про можливість запровадження майбутнього локдауну. Він заявив, що таке рішення доведеться приймати, якщо на території більшості областей буде запроваджено «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки.

«Чи буде локдаун для всієї країни, залежить тільки від нас з вами. Якщо ми всі будемо ретельно дотримуватися протиепідеміологічних заходів, зменшимо свої соціальні контакти, то локдаун буде не потрібен», — наголосив Денис Шмигаль.

Нагадаємо, вперше про загрозу запровадження нового локадуну Денис Шмигаль розповів на початку березня. Однак заявив, що особисто не є хоче цього, адже посилений карантин вже виснажив суспільство та деякій галузі економіки. Тоді ж очільник уряду повідомив про початок в країні третьої хвилі пандемії коронавірусу.

Також нагадаємо, що наразі Хмельницька область поки перебуває у «помаранчевій» зоні. Однак захворюваність на території краю продовжує зростати. Наприклад, станом на 17 березня підтверджено рекордні 703 нові випадки інфікування коронавірусом. А рівень госпіталізації зріс до 87 відсотків. Як наслідок, у деяких громадах області місцева влада вирішила запровадити додаткові карантинні обмеження. Зокрема, у Шепетівці та Волочиську.

Чи є поширюються Хмельниччиною нові штами коронавірусу, поки остаточно невідомо. Щоб встановити це питання, Хмельницький обласний лабораторний центр відправив 20 зразків біоматеріалів пацієнтів з COVID-19 до Всесвітньої організації охорони здоров’я. Керівник штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з COVID-19, Микола Габрикевич розповів, що результати поки не надійшли. Однак припустив можливість циклювання на Хмельниччині британського штаму коронавірусу, адже його вже виявили Вінницькій, Закарпатській та Івано-Франківській областях.

Читайте також: Скільки ліжок з киснем передбачено для жителів Хмельниччини: ситуація у кожній лікарні

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую