ye-logo.v1.2

Британський штам Covid-19 ймовірно є на й Хмельниччині - керівник оперативного штабу

Здоров'я 3496
Біоматеріали відправили на дослідження
Біоматеріали відправили на дослідження. Фото: pixabay.com

Вірус уже циркулює у сусідніх областях.

Нещодавно Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ передав 20 зразків біоматеріалів хворих на Covid-19 до Всесвітньої організації охорони здоров'я. Як повідомив сьогодні, 16 березня, під час брифінгу керівник обласного лабораторного центру та оперативного штабу з ліквідацій надзвичайної ситуації спричиненої COVID-19 Микола Габрикевич, ці зразки мають перевірити на відповідність британському штаму Covid-19.

«Поки результатів не має. Але ми отримали результати по всій Україні і, на жаль, вірус циркулює у навколишніх областях. Це і Вінницька область, Закарпатська, Івано-Франківська. Є мутований штам на Львівщині, але поки не відомо який. Швидше всього британський штам є й у нас», - зазначив Микола Габрикевич.

За його словами, свідчить про новий штам статистика – зменшується відсоток хворих старшого віку, а до лікарень у важкому стані потрапляють люди середнього віку. Також, є пацієнти, в який вірус агресивно проявляється - стрімко розвивають симптоми захворювання.

За даними Центру громадського здоров'я, 14 грудня 2020 року влада Великої Британії повідомила про виявлений новий варіант Covid-19. 

«Віруси постійно зазнають мутацій. Поява нового варіанту Covid-19  очікувана і не є приводом для занепокоєння. Диверсифікацію Covid-19 внаслідок процесів еволюції та адаптації спостерігають в усьому світі, й вона відбуватиметься через постійне передавання вірусів», - зазначили у ЦГЗ.

Додають, що новий варіант Covid-19 здатний швидше поширюватися між людьми, аніж інші варіанти коронавірусу, із прогнозованим прискоренням передавання до 70%. Це може збільшити ймовірність розповсюдження, особливо в періоди, коли люди часто перебувають у великих компаніях, збираються сім’ями для святкувань, подорожують тощо.

У Центрі громадського здоров'я стверджують, що немає ознак підвищеної тяжкості інфекції (або смертності), що пов’язані з цим варіантом Covid-19. Так само поки немає доказів того, що він впливає на дію вакцини чи лікування. Утім, варто зауважити, що більшість випадків інфікування новим варіантом Covid-19 реєстрували у людей до 60 років, у яких рідше розвиваються важкі симптоми.

 Читайте також: Залишкові дози вакцини: як записатися і які умови вакцинування

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую