ye-logo.v1.2

Скільки ліжок з киснем передбачено для жителів Хмельниччини: ситуація у кожній лікарні

Здоров'я 3320
Наразі на Хмельниччині розгорнуто 2 тисячі 261 ліжко з киснем для пацієнтів з коронавірусом
Наразі на Хмельниччині розгорнуто 2 тисячі 261 ліжко з киснем для пацієнтів з коронавірусом. Фото: ілюстративне pixabay.com

Два медзаклади Хмельницького майже переповнені, а у Шепетівці проблеми з ліжками спричинила нещодавня пожежа.

На Хмельниччині продовжує збільшуватися не лише кількість хворих на коронавірус, а й рівень госпіталізації таких пацієнтів. За інформацією Міністерства охорони здоров’я, на території області станом на ранок 17 березня останній показник за добу зріс із 75,7 відсотка до 87 відсотків. За таких умов важливою є достатня кількість ліжок у лікарнях, насамперед — під’єднаних до кисню. Яка ж нині ситуація у медзакладах краю, розповів керівник штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з COVID-19, Микола Габрикевич.

За його словами, загалом у медзакладах області для лікування хворих на коронавірус розгорнуто 2 тисячі 549 ліжок. З них 2 тисячі 261 ліжко-місце під’єднано до кисню. Крім того, наразі триває робота над розширенням кількості ліжок і підведення до них медичного кисню.

Також Микола Габрикевич додав, що наразі є проблема зі завантаженістю ліжок у двох медзакладах Хмельницького: інфекційній і міській лікарнях. Щоб розвантажити їх, з 18 березня частину пацієнтів направлятимуть у Хмельницьку центральну районну лікарню.

Також відносно непростою є ситуація у Шепетівській центральній районній лікарні. Проблеми медзакладу спричинила пожежа, яка сталася 10 березня. Через неї постраждало відділення, у якому мали відкривати нові ліжка для пацієнтів з COVID-19.

До теми: Британський штам Covid-19 ймовірно є на й Хмельниччині - керівник оперативного штабу

«Тому частину хворих зі Шепетівщини бере на себе Ізяславська районна лікарня. Так триватиме поки Шепетівська ЦРЛ не розв’яже проблеми, спричинені пожежею», — зазначив Микола Габрикевич.

Отож, ситуація з під’єднанням ліжок до кисню у різних медзакладах області нині така:

  • Хмельницька інфекційна лікарня — зі 180 ліжок 175 під’єднано до кисню;
  • Хмельницька міська лікарня — з 200 ліжок 175 під’єднано до кисню;
  • Хмельницький міський перинатальний центр — зі 40 ліжок 23 під’єднано до кисню;
  • Хмельницька центральна районна лікарня — зі 120 ліжок 100 під’єднано до кисню;
  • Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни (є резервним і поки не приймає пацієнтів з COVID-19 — авт.) — з 300 ліжок 220 під’єднано до кисню;
  • Волочиська центральна районна лікарня — зі 70 ліжок 52 під’єднано до кисню;
  • Шепетівська центральна районна лікарня — заявлено 160 ліжок, однак через нещодавню пожежу в лікарні Микол Габрикевич поки не може назвати точної кількості ліжко-місць, які наразі під’єднано до кисню;
  • Городоцька центральна районна лікарня — усі 100 ліжок під’єднано до кисню;
  • Дунаєвецька центральна районна лікарня — усі 93 ліжок під’єднано до кисню;
  • Ізяславська центральна районна лікарня — усі 100 ліжок під’єднано до кисню;
  • Кам’янець-Подільська центральна районна лікарня — зі 140 ліжок 118 під’єднано до кисню;
  • Кам’янець-Подільська міська лікарня — усі 80 ліжок під’єднано до кисню;
  • Красилівська центральна районна лікарня — зі 120 ліжок 79 під’єднано до кисню;
  • Славутська центральна районна лікарня — усі 120 ліжок під’єднано до кисню;
  • Старокостянтинівська центральна районна лікарня — зі 130 ліжок 109 під’єднано до кисню;
  • Спеціалізована медико-санітарна частина міста Нетішин — усі 70 ліжок під’єднано до кисню;
  • Віньковецька центральна районна лікарня — усі 50 ліжок під’єднано до кисню;
  • Теофіпольська центральна районна лікарня — зі 60 ліжок 58 під’єднано до кисню;
  • Деражнянська центральна районна лікарня — усі 60 ліжок під’єднано до кисню (Микола Габрикевич уточнив, що у цьому медзакладі вже більше ліжок, ніж показано у цій статистиці, однак не сказав наскільки зросла їх кількість);
  • Чемеровецька центральна районна лікарня — усі 100 ліжок під’єднано до кисню;
  • Полонська центральна районна лікарня — усі 80 ліжок під’єднано до кисню;
  • Летичівська центральна районна лікарня — зі 80 ліжок 76 під’єднано до кисню;
  • Хмельницький обласний заклад з надання психіатричної допомоги (село Скаржинці) — усі 40 ліжок під’єднано до кисню.

Нагадаємо, Микола Габрикевич розповів, що завантаженість ліжок з киснем щодня зростає на 2-3 відсотки. Також в області є певні проблеми зі забезпеченням лікарень медичним киснем. Це він пояснив зростання кількості госпіталізації хворих на коронавірус. Щоправда, про затримки з постачанням медичного кисню він не сказав ні слова.

Однак кореспонденти сайту «Є» раніше з’ясували, що проблеми з медичним киснем є у низки медзакладів. Зокрема, у Хмельницькому, Шепетівці та Славуті. Як пояснив заступник Хмельницького міського голови Роман Примуш, весь західний регіон країни скрапленим киснем забезпечує лише одне підприємство — ТОВ Фірма «Львівкисень». Через зростання потреб різних областей у кисні, стаються затримки його постачання. Тому на місцях доводиться шукати якісь тимчасові альтернативи.

«Ситуація з постачанням кисню непроста, однак вона не є критичною. Перебоїв поки немає, є лише затримки. Нові поставки скрапленого кисню відбуваються кожні два дні», — зазначив Роман Примуш.

В таких умовах місцева влада Славути 15 березня вирішила звернутися за допомогою до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та голови Хмельницької облдержадміністрації Сергія Гамалія. Поки відреагував лише останній.

Сергій Гамалій 16 березня направив перевірку в Славутську міську лікарню. Пізніше голова ОДА пояснив дефіцит кисню в Славуті тим, що сама лікарня обирає постачальника кисню й «за попередньою інформацією, вона вчасно не зробила замовлення на постачання кисню». Однак у Славуті кажуть, що така інформація не відповідає дійсності. А справжньою причиною проблеми є затримки постачання кисню.

До теми: Хмельниччина на третьому місці по захворюваності медиків на COVID-19

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую