ye-logo.v1.2

У Старокостянтинів не пускають львівське сміття: що кажуть активісти та влада

Суспільство 2549
Чергову партію львівського сміття активісти заблокували 10 травня
Чергову партію львівського сміття активісти заблокували 10 травня. Фото: з фейсбуку Віктора Мартиненка

Активісти кажуть, що місцева влада ігнорує їх вимоги. Натомість міський голова стверджує, що це «політичні інтриги».

У Старокостянтинові знову постала проблема з львівським сміттям. Вчора, 10 травня, громадські активісти знову перекрили шлях вантажівкам зі Львова. Таким чином вони виступають проти захоронення сміття з інших міст на старокостянтинівському полігоні побутових відходів. Кореспонденти сайту «Є» вирішили дізнатися думку обох сторін: представників громадськості та міської влади.

Для початку коротко нагадаємо передісторію нинішньої ситуації. Наприкінці травня 2016 року на сміттєзвалищі у Грибовичах біля Львова спалахнула пожежа та стався обвал сміття. Внаслідок останнього загинуло четверо людей. Як наслідок сміття з Львова та кількох районів області почали возити в різні частини країни. Зокрема, на Хмельниччину, іноді незаконно.

У березні 2017 року влада Старокостянтинова погодилася приймати львівське сміття на місцевому полігоні побутових відходів. Львівська область навіть пообіцяла виділяти кошти на його облаштування. Проте таке рішення викликало обурення частини громадськості й активісти почали блокувати шлях сміттєвозам. Нині ж історія повторюється…

Старокостянтинів знову приймає львівське сміття, а люди — блокують дорогу

Представник громадської організації «Самооборона Старокостянтинова» Віктор Мартиненко каже, що львівське сміття старокостянтинівський полігон не возили майже рік. Частково це було пов’язано зі запровадженням карантину.

«Крім того, торік приїжджали представники Хмельницької облдержадміністрації. Вони встановили, що наше сміттєзвалище переповнене. Тому вирішили заборонити приймати львівське сміття, поки полігон побутових відходів не буде приведений до усіх нормативів. Але з 23 квітня міська влада знову почала приймати львівське сміття», — зазначив Віктор Мартиненко.

За його словами, 27 квітня місцеві активісти вже перекривали дорогу львівським вантажівкам. Під час переговорів з начальником Старокостянтинівського комбінату комунальних підприємств Миколою Сікорою вони вирішили піти на зустріч місцевій владі та дозволити приймати по дві фури до 10 травня. Таким чином комунальники могли б виконати підписаний з Львовом контракт і виплатити зарплатню своїм працівникам.

«Але вони й далі продовжили возити сміття. Тому вчора (10 травня — авт.) ми не пустили на полігон чергову фуру з Львова. До того ж у нас є рішення Вінницького апеляційного суду, яке вказує на незаконність вивезення несортованих відходів», — розповів Віктор Мартиненко.

Він додає, що наразі біля місцевого полігону побутових відходів залишилися чергувати члени ГО «Самооборона Старокостянтинова». Також сьогодні, 11 травня, вони організували мітинг, на якому прийняли звернення з вимогами припинити захоронення львівського сміття. Наразі активісти збирають підписи жителів громади.

Чому активісти проти львівського сміття?

Віктор Мартиненко стверджує, що жителі Старокостянтинова були проти захоронення львівського сміття ще у 2017 році. З того часу їх думка не змінилася. За його словами, людей турбує, що сміттєзвалище перевантажене. Тому вони бояться, щоб у їх громаді не повторилася грибовицька трагедія. Крім того, люди почувають себе обдуреними, адже за останні роки міська рада не виконала майже жодної обіцянки щодо благоустрою полігону.

«Полігон у жахливому стані. Нам обіцяли, що гроші зароблені на львівському смітті будуть витрачені на благоустрій полігону. Але досі немає ні ваг, ні сортувальної станції, ні установок для перероблення звалищного газу в електроенергію… За понад чотири роки було лише встановлено огорожу з плит», — поділився представник ГО «Самооборона Старокостянтинова».

Законність, політичні інтриги та звернення у поліцію: позиція міської влади

Міський голова Старокостянтинова Микола Мельничук переконує, місцевий полігон побутових відходів перебуває у належному стані й може щоденно примати по сто тонн сміття. Відповідно це дозволяє захоронювати на його території львівське сміття.

«Торік нам заборонили приймати сміття з Львова, бо начебто були відсутні деякі документи. Проте нині це питання розв’язано й проведено необхідні експертизи, — розповідає Микола Мельничук. — Підприємство (Старокостянтинівського комбінату комунальних підприємств — авт.) діє в межах чинного законодавства: має ліцензію, паспорт, кількість захоронення, термін захоронення… Навіть відповідне рішення суду».

Микола Степанович вважає нинішнє блокування вантажівок зі сміттям перешкоджанням господарській діяльності комунального підприємства. Тому міська влада подала в поліцію заявив на активістів. Також готуються подання до суду.

«Нинішня ситуація — це політичні інтриги. Ці активісти проплачені двома особами, які граються в політику», — заявив міський голова.

Скільки Старокостянтинів заробляє на смітті?

Микола Мельничук переконує, що за кожну тонну сміття львів’яни сплачують 800 гривень. Зокрема, 300 гривень за утилізацію та 500 гривень на розвиток інфраструктури полігону.

«Зароблені підприємством кошти були ефективно використані за їх цільовим призначенням: придбано техніку, встановлено огорожу, пересипку полігону. Тобто він приводиться до чинних будівельних та екологічних вимог, — розповідає Микола Степанович. — Нині ми завершуємо будівництво першої черги нових технологічних карт утилізації та сортувальної лінії. Також в місті встановленні контейнери для роздільного збору сміття».

Читайте також: Як працюватиме майбутній сміттєпереробний завод у Хмельницькому

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую