ye-logo.v1.2

Мистецько-освітній центр з паркінгом — можливе майбутнє колишнього хмельницького кінотеатру

Суспільство 2774
Будівля колишнього кінотеатру «Мир» роками перебуває в аварійному стані
Будівля колишнього кінотеатру «Мир» роками перебуває в аварійному стані. Фото: автора

Міська влада хоче запитати у хмельничан, що роботи з будівлею колишнього кінотеатру «Мир».

Після судової тяганини у 2013 році місто повернуло в комунальну власність приміщення колишнього кінотеатру «Мир», що на вулиці Проскурівського підпілля, 34. Оскільки його доволі тривалий час не використовували, воно стало аварійним. Кілька років тому виникла пропозиція збудувати на цьому місці багаторівневий паркінг. Втім, таку ідею негативно сприйняли деякі місцеві активісти, адже іншу частину будинку займає чи не єдиний в Україні монотеатр «Кут». Нині, щоб визначитися з майбутнім колишнього кінотеатру, влада хоче проконсультуватися з хмельничанами.

Про такий намір свідчить розпорядження міського голови від 18 травня. Олександр Симчишин доручив провести публічні консультації з громадою щодо оптимального розвитку будівлі колишнього кінотеатру «Мир». А також затвердив склад робочої групи, яка відповідатиме за це завдання.

Приблизна концепція та аварійна будівля: що кажуть в управлінні архітектури

Вже є певні напрацювання розвитку будівлі колишнього кінотеатру «Мир». Про них сайту «Є» розповів виконувач обов’язків начальника управління архітектури та містобудування Максим Дружинін.

За його словами, майбутні перетворення приміщення колишнього кінотеатру залежатимуть виключно від думки хмельничан. Наразі є бачення створити там мистецько-освітній центр з двориком і трирівневим паркінгом нагорі будівлі.

«Ця концепція ще перебуває на стадії формування. Вона також може зазнати змін під час публічних консультацій. Поки що ми почали підготовку до їх проведення», — розповів Максим Дружинін.

Чи для реалізації такої концепції проходитиме реконструкція будівлі, чи взагалі її доведеться зносити — поки невідомо.
«Точно можу сказати, що приміщення перебуває в аварійному стані. За минулі роки цегла настільки просякла водою, що неможливо обмежитися звичайним ремонтом — усе руйнується. Тому ще маємо провести ґрунтовне дослідження технічного стану будівлі», — пояснив Максим Дружинін.

Чи буде збережено монотеатр «Кут»?

Начальник міського управління культури і туризму Артем Ромасюков розповів, що вже подав свої пропозиції. Згідно з ними, монотеатр «Кут» має залишитися на своєму місці. Навіть, якщо доведеться будувати нову будівлю.

«Нинішня будівля аварійна. Її у більш-менш нормальному стані підтримують лише у приміщенні монотеатру. Тому розуміємо, що може виникнути потреба збудувати нову споруду, — розповідає Артем Ромасюков. — Тому ми запропонували навіть у новій будівлі передбачити місце для монотеатру «Кут». У такому випадку хочемо для нього більшу площу. Тоді місто не втратить своє культурне надбання, а лише примножить».

Артем Євгенович додав, якщо дійсно буде розпочата реконструкція нинішньої будівлі чи спорудження нової, монотеатр тимчасово розмістять в іншому приміщенні.

Читайте також: Гроші на хмельницький Палац спорту: з яких умов його добудують до кінця року

Нагадаємо, кінотеатр «Мир» перебуває у комунальній власності з 1990-х. Проте через різноманітні схеми Хмельницький втратив його приміщення на 15 років. Почалася ця історія в 1998-му. Тоді виконавчий комітет передав 306 квадратних метрів будівлі у статутний фонд ТОВ «Муніципальна телерадіокомпанія «Контакт». Цю частку виконкому повернули грошима, коли його члени вирішили вийти зі складу «Контакту».

Опісля Хмельницька міська рада звернулася до суду повернути у комунальну власність це приміщення, адже його незаконно передали у статутний фонд ТОВ «Муніципальна телерадіокомпанія «Контакт». На це міська рада, як власник кінотеатру, не давала згоди. Тому виконком не мав повноважень приймати подібні рішення.

Після багаторічної судової тяганини Хмельницький зміг повернути приміщення колишнього кінотеатру лише у листопаді 2013 року. Тоді останню крапку у цій справі поставив Вищий господарський суд України, який визнав незаконним відчуження цього комунального майна. Оскільки приміщення колишнього кінотеатру роками не використовували й не ремонтували, воно стало аварійним.

Також нагадаємо, що у 2019 році на громадські обговорення вперше був винесений новий детальний план території центральної частини Хмельницького. Згідно з ним, впродовж трьох-семи років на місці будівлі кінотеатру «Мир» і монотеатру «Кут» доцільно збудувати багаторівневий паркінг. Проте така пропозиція викликала спротив частини громадських активістів.

«Це унікальна будівля з унікальною акустикою. Її потрібно зберегти для жителів і гостей міста. Тому ми як громадськість будемо протистояти рішенню знести будівлю монотеатру й колишнього кінотеатру «Мир», — заявила у липні 2019-го голова громадської організації «ЖАР» Альона Береза.

Читайте також: У Хмельницькій дитячій лікарні створять нове відділення екстреної медичної допомоги

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую