ye-logo.v1.2

Ще одне погруддя Леніна демонтували на Хмельниччині

Суспільство 765
Погруддя Володимира Леніна було встановлене в селі на Старосинявщині
Погруддя Володимира Леніна було встановлене в селі на Старосинявщині. Фото: з фейсбук-сторінки проєкту «Декомунізація. Україна»

Пам’ятник був встановлений в селі Пишки на Старосинявщині.

На Хмельниччині днями демонтували ще одне погруддя Володимира Леніна, вождя тоталітарного режиму. Про це повідомляють на фейсбук-сторінці проєкту «Декомунізація. Україна». Пам’ятник був встановлений в селі Пишки на Старосинявщині.

Нагадаємо, у квітні, Сергій Бортник, депутат Хмельницької районної ради, до складу якого територіально входить Старосинявська громада, направив депутатське звернення до голови громади Віталія Здебського щодо того, що згідно з Законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки», перебування у селі погруддя Володимиру Леніну є неприпустимим.

Додамо, що у квітні демонтували ще один пам’ятник Леніну в селі Пилявка тієї ж Старосинявської громади. Після звернення активістів до місцевої влади, його таки прибрали комунальники.

Нагадаємо, процес декомунізації в Україні, який розпочався зі здобуттям Незалежності і активізувався під час ленінопаду в період Революції гідності, був узаконений ухваленим 9 квітня 2015 року Верховною Радою України Законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки».

Загалом же першою подією ленінопаду, яка набула широкого розголосу, стало повалення пам'ятника Леніну в Києві 8 грудня 2013 року. Найактивніша фаза ленінопаду припала на перші дні після протистоянь 18–21 лютого 2014 року та втечі Віктора Януковича.

Лише упродовж 2014 року на Хмельниччині було демонтовано близько 60 пам’ятників Леніну. Зокрема, в Хмельницькому пам’ятник Леніну, який був встановлений в парку культури та відпочинку імені Михайла Чекмана, повалили 21 лютого 2014 року.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую