ye-logo.v1.2

Карантин: Хмельниччина у «зеленій» зоні — що це означає

Суспільство 3784
Правила життя у «зеленій» зоні ще мають прийняти члени Кабміну
Правила життя у «зеленій» зоні ще мають прийняти члени Кабміну. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Проте поки що діють карантинні обмеження «жовтої» зони.

Сьогодні, 9 червня, Міністерство охорони здоров’я України опублікувало оновленні показники визначення рівнів епідеміологічної небезпеки. Згідно з ними, усі області країні відповідають «зеленій» зоні карантину. Це означає майбутнє послаблення нинішніх обмежень. Проте опубліковані показники не означають, що Україну вже перевели у «зелену» зону, адже надалі діють правила «жовтого» рівня. Майбутні пом’якшення ще має прийняти Кабмін.

Отож, загалом Україна почала відповідати кільком показникам «зеленного» рівня епідеміологічної небезпеки. Вони зберігалися впродовж минулої доби, 8 червня. Серед них:

  • рівень захворюваності на коронавірус становив 74 людини на 100 тисяч населення, а для досягнення «зеленого» рівня він має бути меншим, ніж 75 людей на 100 тисяч населення;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становив 3,9 відсотка, а для досягнення «зеленого» рівня він має бути меншим, ніж 4 відсотки;
  • охоплення населення тестуванням на коронавірус становило 745 тестів на 100 тисяч населення, а для досягнення «зеленого» рівня воно має перевищувати 300 тестів;
  • на всій території України немає регіонів із встановленим «червоним» рівнем епідемічної небезпеки.

Станом на 9 червня епідеміологічні показники відповідають «зеленій» зоні карантину. Знімок: зі сайту МОЗ

Станом на 9 червня епідеміологічні показники відповідають «зеленій» зоні карантину. Знімок: зі сайту МОЗ

Окремо наведемо усі епідеміологічні показники, які зберігалися у Хмельницькій області впродовж 8 червня:

  • рівень захворюваності — 61 людина на 100 тисяч населення;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування — 3,5 відсотка;
  • охоплення тестуванням — 683 тестів на 100 тисяч населення;
  • рівень госпіталізації — 12,8 на 100 тисяч населення;
  • динаміка рівня госпіталізації — мінус 41 відсоток;
  • завантаженість ліжок з киснем — 22,4 відсотка.

Що означає «зелений» рівень?

Під час запровадження нинішнього адаптивного карантину 17 лютого тодішній міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів про особливості запровадження «зеленої» зони. За його словами, її встановлюватимуть не для окремих областей, а для всієї країни. Відповідне рішення має приймати Міністерство охорони здоров’я. Опісля розглядатиметься питання про послаблення карантину або взагалі його скасування. Тому в чинній постанові Кабіну не наведено конкретних заборон, які можуть діяти при досягненні «зеленої» зони.

Хоча деякі ЗМІ вже написали, що Україну перевели у «зелену» зону, про це ще зарано говорити. На території усіх регіонів надалі діють обмеження, передбачені для «жовтого» рівня епідеміологічної небезпеки. Така ситуація залишатиметься до того часу, поки урядовці не приймуть нові правила. Тому нинішнє переведення у зелену зону поки що не передбачає жодних змін.

Оновлено. Сьогодні, 9 червня, на засіданні Кабміну міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів, що означатиме для українців запровадження «зеленої» зони.

За його словами, попри покращення ситуації з коронавірусом карантин не скасують. Навпаки є пропозиція продовжити його до кінця літа. Таким чином надалі діятимуть основні обмеження. Найперше йдеться про «масковий» режим у громадських будівлях і транспорті.

Однак у «зеленій» зоні діятимуть м’якші за нинішні карантинні обмеження. Зокрема, запропоновано скасувати обмеження щодо наповненості залів у закладах культури, дозволити повноцінну роботу спортзалів і спростити процес проходження державного кордону. Такі плани мають розглянути на одному з наступних засідань уряду.

Нагадаємо, днями Кабмін послабив деякі обмеження для «жовтих» зон. Таким чином усі заклади громадського харчування можуть працювати цілодобово. Також урядовці дозволили проводити дискотеки та працювати розважальним закладам. Зокрема, нічним клубам.

Масові заходи просто неба чи у приміщенні й надалі можна проводити, якщо для перебування кожного з їх відвідувачів забезпечено як мінімум чотири квадратні метри. Проте цього обмеження можна не дотримуватися, якщо усі організатори та учасники мають негативний тест на коронавірус, зроблений не пізніше, як за 72 години до проведення заходу, або пройшли повний курс вакцинації.

Кінотеатри та усіх заклади культури можуть працювати за однієї з двох умов. Згідно з першою, зали мають бути наповнені відвідувачами на половину. Тоді глядачів потрібно розміщувати у шаховому порядку. Альтернативна умова — має бути заповнено дві третини місць. Тоді після двох рядів з відвідувачами має бути один порожній.

Крім того, члени Кабміну пом’якшили умови для переведення України в «зелену» зону карантину.

Читайте також: Коронавірус на Хмельниччині: ситуація станом на 9 червня

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую