ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Робота шкіл залежатиме від вакцинації вчителів: яка ситуація у Хмельницькому

Суспільство 2367
Вакцинуватися має хоча б 80 відсотків працівників закладу освіти
Вакцинуватися має хоча б 80 відсотків працівників закладу освіти. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Нова вимога запрацює, якщо область виведуть зі «зеленої» зони карантину.

Різке зростання захворюваності на коронавірус для частини учнів знову означатиме перехід на дистанційне навчання. Така вимога стосуватиметься шкіл, у яких від коронавірусу не щепили достатню кількість педагогів. Вакцинуватися має хоча б 80 відсотків працівників. Таку новацію нещодавно прийняли урядовці. Хоча усі регіони України досі перебувають у «зеленій» зоні, сайт «Є» дізнався про готовність хмельницьких шкіл до прийдешнього навчального року в умовах можливого посилення карантину.

Згідно з урядовою постановою, після переведення області у «жовту», «помаранчеву» або «червону» зони карантину запрацює заборона на відвідування закладів освіти, у яких понад 20 відсотків працівників не отримали щеплення від коронавірусу. Проходження ними вакцинації має підтверджувати відповідний документ.

Заступник міського голови Михайло Кривак розповів сайту «Є», що нині понад 60 відсотків педагогів Хмельницької громади отримали хоча б одне щеплення від коронавірусу. Натомість дві ін’єкції вже зробили понад 30 відсоткам. Міський департамент освіти та науки наразі вивчає ситуацію по кожній школі громади.

«Думаю у випадку посилення карантину наші навчальні заклади досягнуть відмітки у 80 вакцинованих. Головне, що для цього є час, — каже Михайло Кривак. — Вчора наполегливо пояснював керівникам навчальних закладів, що ми не можемо змушувати педагогів вакцинуватися. Це виключно добровільний процес».

За його словами, фактично робота навчальних закладів у випадку посилення карантину залежатиме від свідомості самих педагогів. Якщо у школі не буде хоча б 80 вакцинованих працівників, у ній буде запроваджена дистанційна форма навчання. До очної форми заклад повернеться лише після покращення ситуації зі щепленнями.

Нагадаємо, Кабмін також посилив правила перетину державного кордону. З 5 серпня громадянин України, повертаючись з-за кордону, повинен мати хоча б одне щеплення від коронавірусу вакцинами дозволеними ВООЗ та відповідні документи. В іншому разі на пункті пропуску доведеться проходити тест на COVID-19. Якщо ж впродовж 72 годин в українця не буде негативного результату, він зобов’язаний встановити застосунок «Вдома» й піти на самоізоляцію.

Найбільш жорсткі правила діятимуть для невакцинованих громадян, які повернулися з Росії та Індії, перебували там впродовж останніх двох тижнів понад сім днів. Для них буде встановлена обов’язкова 14-денна самоізоляція без права її дострокового завершення.

Нагадаємо, 17 червня Кабмін встановив в Україні «зелений» рівень епідеміологічної небезпеки. Тоді ж урядовці продовжили дію карантину до кінця літа — 31 серпня.

Читайте також: Тариф на газ: Симчишин заявив про намір судитися з «Укргазвидобуванням»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую