ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Буревій у Кам’янці-Подільському: понад пів мільйона виділено на подолання його наслідків

Суспільство 1179
Наслідки буревію, який у Кам
Наслідки буревію, який у Кам'янці-Подільському наробив лиха 5 серпня, досі ліквідовують. Фото: Олександра Заремби

Переважну частину цих коштів мають спрямувати на ремонт пошкоджених покрівель.

Вчора, 9 серпня, депутати Кам’янець-Подільської міської ради погодилися виділити з місцевої скарбниці 650 тисяч гривень. Ці кошти призначені для ліквідації наслідків буревію, який пронісся містом ввечері 5 серпня. Хоча на боротьбу з негодою гроші планувалося виділити ще раніше, політичні конфлікти завадили депутатам проголосувати за це питання. Про це свідчать записи трансляцій сесій Кам’янець-Подільської міської ради.

Власне 6 серпня, тобто наступного дня після буревію у Кам’янці-Подільському, міський голова Михайло Посітко скликав сесію міськради. На ній депутати мали б проголосувати за виділення коштів зі спеціального фонду місцевого бюджету. Їх мали спрямувати на подолання наслідків стихії. Зокрема, на відновлення дахів і електропостачання. Проте на сесію прийшло лише 24 місцевих обранців. До того ж не усі з них голосували за це. Як наслідок, грошей не виділили, адже забракло голосів.

Відтак на початку наступного тижня, 9 серпня, на сесію міськради це питання винесли повторно. Після довгих політичних баталій, гроші все ж вдалося виділити.

Михайло Посітко розповів виданню «Суспільне.Новини», що на подолання наслідків негоди з міського бюджету виділили 650 тисяч гривень.

«З них 500 тисяч гривень піде на ремонт покрівель, 100 тисяч гривень — на відновлення пошкоджених електромереж. Ще 50 тисяч гривень необхідні, щоб зрізати й прибрати поламані дерева», — прокоментував Михайло Посітко.

Також він зазначив, що буревій пошкодив понад три кілометри мереж вуличного освітлення, повалив близько 300 дерев, які досі продовжують прибирати.

«Наразі вже відновлено дахи майже 40 будинків, які були знесені сильним вітром. Проте частково пошкодженими залишаються ще 87 покрівель», — пояснив «Суспільне.Новини» Кам’янець-Подільський міський голова.

Нагадаємо, буревій у Кам’янці-Подільському розпочався ввечері 5 серпня. У різних районах міста вітер повалив дерева, обірвав електролінії, залишив без дахів частину будівель. Зокрема, дісталося фортеці.

За словами директора Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Олександра Заремби, дерев’яний дах зірвало з Ласької башти. Він пролетів орієнтовно 25-30 метрів і впав на пристінний корпус. Найбільша проблема полягає у тому, що ця знесена вітром конструкція пошкодила дах експозиційного корпусу, де у фортеці зберігаються експонати.

Наслідки негоди у місті продовжували ліквідовувати й досі. Наприклад, станом на ранок 9 серпня комунальники відновлюють електропостачання в будинки кам’янчан і ремонтують вуличне освітлення.

Читайте також: Потяг «ГогольTRAIN» приїде на фестиваль до Кам’янця-Подільського

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую