ye-logo.v1.2

Через стафілокок у хмельницькій школі раптові перевірки запровадять по всій Україні

Суспільство 3828
У МОЗ хочуть посили контроль за якістю проходження медичних оглядів
У МОЗ хочуть посили контроль за якістю проходження медичних оглядів. Фото: ілюстративне з архіву

За офіційними результатами розслідування, спалах захворювання стався через зараження бактерією продуктів і готових страв від працівників харчоблоку.

Після масового захворювання хмельницьких школярів перевірятимуть школи по всій Україні. Про «раптові перевірки» навчальних закладів сьогодні, 16 вересня, повідомив очільник МОЗ Віктор Ляшко.

«Візити для раптового обстеження працюючих на предмет носійства золотистого стафілококу будуть відновлені, - зазначив він. - Щоб у подальшому уникнути подібних спалахів у навчальних закладах та захистити наших дітей від отруєнь, Міністерство охорони здоров’я ініціюватиме проведення вибіркових раптових перевірок для забору біоматеріалу для дослідження на предмет носійства золотистого стафілококу силами спеціалізованих протиепідемічних бригад».

Такі бригади працюватимуть по усій території країни. Як додає очільник МОЗ, наразі потрібно відпрацювати юридичні механізми проведення зазначених раптових перевірок. Додатково відпрацьовуються механізми посилення контролю за якістю проведення медичних оглядів у закладах охорони здоров’я та лабораторіях.

Нагадаємо, спалах захворювання в НВО №1 стався 7 вересня. Частині учнів 1-4 класів по обіді стало зле. Пізніше у деяких з них почалася блювота. Загалом, захворіли 92 дитини та один дорослий. 15 осіб були госпіталізовані до Хмельницької інфекційної лікарні – серед них 14 дітей та один дорослий – мама дитини.

Директорка НВО №1 Оксана Романів розповідала, що тоді дітям на сніданок давали паелью (плов з курячим м’ясом), салат з капусти, свіжі груші, а на обід — гороховий суп, кашу гречану та шніцель зі свинини. Постачальники завозили свіжі продукти зі сертифікатами якості. А заступник міського голови Михайло Кривак також уточнював, що ці постачальники завозять продукти й в інші навчальні заклади Хмельницької громади. Утім, такої ситуації більше ніде не було зафіксовано.

13 вересня, епідеміологи оприлюднили перші результати щодо масового захворювання дітей у навчального-виховному об’єднанні. У чотирьох працівників харчоблоку виявили стафілокок. Також збудник виявили і в стравах, які споживали діти в столові.

За фактом можливого отруєння дітей правоохоронці відкрили провадження за частиною 1 статті 325 Кримінального кодексу України (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням).

Також нагадаємо, що новозбудований корпус НВО №1 відкрили 1 вересня цього року. Він розташований в мікрорайоні Виставка. У закладі навчається близько тисячі дітей: дошкільнят і учнів початкової школи.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую