ye-logo.v1.2

Хмельницький хоче купити пів сотні тролейбусів за кредит європейського банку

Суспільство 1872
З 50 придбаних за кредит тролейбусів десять працюватимуть на автономному ходу
З 50 придбаних за кредит тролейбусів десять працюватимуть на автономному ходу. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Якщо місто отримає цю позику, воно поступово погашатиме її впродовж 13 років.

Сьогодні, 4 жовтня, Хмельницький міський голова підписав договір з директором Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Марком Магалецьким. Він стосується отримання кредиту від ЄБРР на придбання 50 нових тролейбусів. Наразі йдеться лише про підготовчу угоду. Остаточну заплановано підписати у першій половині наступного року. Власне тоді ж будуть відомі конкретні сума запозичень, відсоткова ставка та інші кредитні умови.

За словами Олександра Симчишина, у 2016 році в місті стартувало осучаснення громадського транспорту. За цей час вже придбали 32 нові тролейбуси й шість старих капітально відремонтували. Нині заплановано купити одразу 50 тролейбусів. З-поміж них десять будуть працювати автономному ходу. Тобто вони їхатимуть у мікрорайони, де не проведені контактні мережі. Як наслідок, міська влада розраховує виводити на маршрути 120 одиниць електротранспорту.

Втім, для реалізації цієї ідеї необхідні значні кошти. Саме тому місто планує отримати кредит Європейського банку реконструкції та розвитку. Попередньо ця фінансова установа готова його надати на 13 років з трирічним пільговим періодом.

«ЄБРР пропонує Хмельницькому досить гарні умови. Кошти на погашення кредиту будуть майже ідентичними нашим щорічним витратам на придбання нового електротранспорту. Але одразу матимемо 50 нових тролейбусів, а не поступово купуватимемо їх впродовж 13 років, — пояснює Олександр Сергійович. — Оскільки нові тролейбуси споживають менше електроенергії та не потребують постійних ремонтів, це забезпечить економію бюджетних коштів. Також очікуємо на збільшення пасажиропотоку».

Передкредитну угоду підписували заступник директора ЄБРР в Україні Марк Магалецький, міський голова Олександр Симчишин і директор КП «Електротранс» Сергій Бобух. Фото: автора

Передкредитну угоду підписували заступник директора ЄБРР в Україні Марк Магалецький, міський голова Олександр Симчишин і директор КП «Електротранс» Сергій Бобух. Фото: автора

Наприкінці вересня на позачерговій сесії міської ради депутати дозволили Олександру Симчишину підписати перед кредитну угоду з ЄБРР. У прийнятому рішенні йшлося про запозичення, розміром до 13,5 мільйонів євро. Але міський голова каже, що нині поки зарано говорити, скільки саме коштів Хмельницький позичить і під який відсоток. Конкретні суми та кредитні умови будуть відомі лише після розробки технічного завдання.

Однак додав, що ЄБРР може надати не лише кредит на придбання тролейбусів, а й безповоротний грант. Попередньо — 200 тисяч євро. За ці кошти буде розроблено План мобільності міста Хмельницького. Цей документ містить комплексну оцінку та пропозиції щодо оновлення транспортної системи міста. План мобільності охоплює питання громадського й приватного транспорту, пішоходів і велосипедистів, дорожньої розмітки та тротуарів…

Марк Магалецький розповів, що остаточну кредитну угоду з Хмельницьким можуть підписати у першому півріччі 2022-го. Таким чином у найближчі рік-два після проведення відповідних тендерів місто отримає пів сотні нових тролейбусів.

«Ми сподіваємося, що це дасть місту якісний ривок в напрямку оновлення громадського транспорту й усі хмельничани відчують переваги цього проєкту. До речі, подібний проєкт вже реалізували у Маріуполі й він вже дав позитивний ефект. Тепер це місто планує залучити додаткове фінансування для придбання тролейбусів на автономному ходу. Виплата кредиту проходить рівномірно впродовж 13 років. Тому це не створюватиме непомірного навантаження на місцевий бюджет», — зазначив Україні Марк Магалецький.

Нагадаємо, Хмельницький не вперше співпрацює з ЄБРР. Наприклад, у жовтні минулого року підписав угоду на отримання 28,5 мільйонів євро кредиту під 5,75 відсотка річних і п’яти мільйонів євро безповоротного гранту. За ці кошти в місті буде збудовано сміттєпереробний комплекс і проведено рекультивацію нинішнього полігону твердих побутових відходів. Наразі триває реалізація цього проєкту, зокрема проходять міжнародні тендери. Якщо все йтиме за визначеним графіком, то спорудження сміттєпереробного комплексу стартує у 2022 році.

Крім того, восени 2019 року Хмельницький потрапив у перелік міст, у яких буде реалізовано план дій «Зелене місто». Цей документ, який нині розробляють за грантові кошти ЄБРР, покликаний сформулювати стратегію заходів для покращення екологічної ситуації та якості життя у Хмельницькій громаді.

Читайте також: У Хмельницькому аеропорті відремонтують пункт керування польотами малої авіації

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую