ye-logo.v1.2

Facebook та глобальний збій: у компанії назвали причину

Суспільство 1460
Збій у роботі Фейсбуку 4-5 жовтня називають наймасштабнішим за усі роки
Збій у роботі Фейсбуку 4-5 жовтня називають наймасштабнішим за усі роки. Фото: Facebook Photo / Jen Leahy

Соцмережі не працювали декілька годин.

Збій 4 жовтня в роботі соцмереж, які належать компанії «Facebook» (це «Facebook», «Instagram», а також месенджери «Facebook Messenger» та «WhatsApp») стався через неправильну зміну конфігурації на магістральних маршрутизаторах. Про це йдеться в повідомленні «Facebook Engineering».

Зокрема, повідомляється: «Наші інженерні групи встановили, що зміни конфігурації магістральних маршрутизаторів, які координують мережевий трафік між нашими центрами обробки даних, спричинили проблеми, які перервали цей зв'язок. Це порушення мережевого трафіку зумовило каскадний вплив на способи зв'язку наших центрів обробки даних, в результаті чого наші послуги були зупинені».

Соцмережі, які перестали працювати в Україні 4 жовтня після 18.00, відновили свою роботу вночі 5 жовтня вже після першої години. Та за декілька годин, поки вони не працювали в багатьох країнах світу, стан засновника «Facebook» Марка Цукерберга зменшився на 6,7 мільярди доларів США.

Водночас, у деякиз ЗМІ з’явилося повідомлення, що внаслідок збою, стався витік даних 1,5 мільярда людей, які присутні в цих соцмережах. І тепер ці дані продаються на «чорному ринку». Медіа, які повідомили про витік даних, посилаються на спеціалізоване інтернет-видання «Privacy Affairs». Утім, якщо зайти на новину «Privacy Affairs», то там є оновлення, в якому йдеться про те, що їхній матеріал з’явився за 12 годин до глобального збою «Facebook». Також мова йде про оголошення, які є в мережі, в яких невідомі покупці пропонують придбати дані про користувачів. І, цитуємо: «Деякі потенційні покупці стверджують, що продавець їх обдурив, не надавши дані, після того як була проведена оплата».

Утім, чи насправді через збій в роботі «Фейсбуку» стався витік персональних даних користувачів, поки невідомо. У компанії повідомляють, що вони не мають доказів того, що був витік даних.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Інформація з інших ресурсів

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую