ye-logo.v1.2

Найгарніші села, тепло для дитсадків і новий голова Верховної Ради — підсумки тижня

Суспільство 2110
У Хмельницькому триває будівництво Палацу спорту, який планують здати в експлуатацію впродовж 2022 року
У Хмельницькому триває будівництво Палацу спорту, який планують здати в експлуатацію впродовж 2022 року. Фото: з архіву редакції

Про актуальні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Верховна Рада України отримала нового голову. І він з Хмельницького. Однак не лише цим запам’ятався інформаційний тиждень, що минає. Міністерство охорони здоров’я все ж вирішило зробити вакцинацію від коронавірусу обов’язковою для деяких професій. Наприклад, освітян. Якщо вони не хочуть, щоб їх відсторонили від роботи, у них є місяць для отримання щеплення.

Безпосередньо у Хмельницькому впродовж цього тижня теж траплялися досить актуальні події: частковий старт опалювального сезону, підготовка до придбання пів сотні нових тролейбусів і перевірка поки що недобудованого Палацу спорту. А ще 15 сіл області змагаються за звання «Найгарніше село в Україні».

Отож, детальніше про ці та інші події інформаційного тижня області — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Від обов’язкової вакцинації до нового голови парламенту

Міністерство охорони здоров’я визначило перелік професій, які підлягають обов’язковій вакцинації. Насамперед йдеться про працівників усіх типів закладів освіти, центральних органів виконавчої влади, їх територіальних управлінь, місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів. У випадку відсутності щеплення від коронавірусу такому працівнику загрожуватиме відсторонення від роботи без збереження зарплатні. Ця вимога не поширюватиметься на людей, які мають протипоказання до вакцинації.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко пояснив, що така практика не суперечить чинному законодавству. Її запровадження стало можливим завдяки статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб». Нові правила почнуть діяти через місяць з дати опублікування відповідного наказу МОЗ.

Руслан Стефанчук став 15-им головою Верховної Ради. Фото: з фейсбуку Верховної Ради України

Руслан Стефанчук став 15-им головою Верховної Ради. Фото: з фейсбуку Верховної Ради України

Цього ж тижня кардинальні зміни сталися у стінах парламенту. У четвер, 7 жовтня, нардепи 284 голосами змогли відправити у відставку голову Верховної Ради Дмитра Разумкова. Ініціювали процес відкликання його колишні поплічники з партії «Слуга народу», з якими він у 2019 році спільно потрапив до парламенту, але згодом почав заявляти про себе як про самостійного політика. Пригадали Дмитру Олександровичу й небажання підтримувати санкції проти Віктора Медведчука та його телеканалів, й критику так званого «антиолігархічного закону» Володимира Зеленського.

Однак крісло голови Верховної Ради недовго залишалося порожнім. Наступного дня, 8 жовтня, нардепи обрали нового очільника. Ним став вже колишній віцеспікер парламенту хмельничанин Руслан Стефанчук. Він випередив двох конкурентів, Олексія Гончаренка та Яну Зінькевич від «Європейської солідарності», отримавши під час рейтингового голосування 257 голосів. Далі 261 народний обранець підтримав його призначення. Тож детальніше про минуле та статки Руслана Олексійовича читайте у матеріалі «Стефанчук очолив Верховну Раду: що про нього відомо й що пов’язує з Хмельницьким».

Опалювальний сезон, Палац спорту та змагання між селами

У середу, 6 жовтня, у Хмельницькому розпочався опалювальний сезон. Щоправда, частково, адже централізоване теплопостачання увімкнули лише дитячим садкам і медзакладам обласного центру. Як пояснив заступник Хмельницького міського голови Василь Новачок, населення та школи опалення отримають лише тоді, коли середньодобова температура впродовж трьох днів поспіль не перевищуватиме восьми градусів. Попередньо це станеться у двадцятих числах цього місця. Посадовець сподівається, що тепло якомога довше не полишатиме Хмельницький. Причиною стало значне здорожчання природного газу для комунальних теплопостачальних підприємств усієї країни.

Власне про цю проблему, наслідки та спроби її розв’язати кореспонденти сайту «Є» поговорили з міським головою Олександром Симчишиним. Детальніше — у матеріалі «Ціна газу для теплокомуненерго: чи здорожчає опалення у Хмельницькому».

Остаточну кредитну угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку Хмельницький підпише орієнтовно у першому півріччі 2022 року. Фото: з архіву редакції

Остаточну кредитну угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку Хмельницький підпише орієнтовно у першому півріччі 2022 року. Фото: з архіву редакції

Цього ж тижня, 4 жовтня, Олександр Симчишин підписав угоду з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку. У цієї фінансової інституції, з якою Хмельницький вже не вперше співпрацює, місто хоче взяти на 13 років кредит для придбання 50 нових тролейбусів, десять з яких їздитимуть на автономному ходу.

Конкретні цифри та умови поки не відомі. Їх мають погодити до підписання остаточної кредитної угоди, яке заплановане на першу половину 2022-го. Однак міський голова запевнив, що кошти на погашення кредиту будуть майже ідентичними щорічним витратам на придбання нового електротранспорту. Але одразу матимемо пів сотні нових тролейбусів, а не поступово купуватимемо їх впродовж 13 років.

На 2022-й також заплановане відкриття хмельницького Палацу спорту, зведення якого триває на вулиці Прибузькій з березня 2019-го. Наразі споруда завершена на 65 відсотків. Тому за умови достатнього фінансування, вже наступної осені у Палаці спорту хочуть проводити перші заходи. Про це 6 жовтня Олександр Симчишин заявив місцевим виданням під час інспектування будівництва цього спортивного об’єкта. 

Але не будемо обмежуватися лише актуальними новинами обласного центру, адже й за його межами вистачає цікавих подій. Наприклад, нині 15 сіл Хмельниччини змагаються за титул «Найгарніше село України». Цей проєкт належить команді «Made in Ukraine». Він покликаний підштовхнути розвиток зеленого туризму в українських селах і зберегти їх самобутність. Автори конкурсу хочуть показати, що мандрувати можна не лише у великі міста. Голосування триватиме до 15 жовтня на сайті «Made in Ukraine». Опісля журі визначатиме переможців, яких оголосять 16 листопада. Серед сіл Хмельниччини, які претендують отримати високе звання, зазначені Старий Кривин, Самчики, Зіньків, Жванець, Залуччя та низка інших.

Звісно на цьому події не завершуються. Дізнатися про них можна у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую