ye-logo.v1.2

У Новосинявському будинку-інтернаті виявили порушення прав людей

Суспільство 1089
Під час візиту були виявлені порушення прав підопічних на достатній життєвий рівень
Під час візиту були виявлені порушення прав підопічних на достатній життєвий рівень. Фото: пресслужби Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Останній медичний огляд людей, які перебувають під опікою закладу, проводився у 2019 році.

Нещодавно представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини перевірили роботу Новосинявського будинку-інтернату для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, що на Хмельниччині. Внаслідок перевірки вони виявили низку порушень. Про це повідомили в пресслужбі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

За інформацією пресслужби, під час візиту були виявлені порушення прав підопічних на достатній життєвий рівень. Вони мали неохайний зовнішній вигляд, забруднений одяг та скаржились на холод в кімнатах, температура повітря в яких становила +18 градусів. Підопічні були одягнуті у верхній одяг.

«Рівень освітлення у житлових кімнатах є незадовільним. А у деяких кімнатах взагалі відсутнє електричне світло. Крім того, в житлових кімнатах присутній неприємний запах. При достатній кількості нової білизни на складі та у сестри-господині, ліжка підопічних були застелені запраною білизною. Брудними були матраци та рушники», - йдеться в повідомленні.

Також представники Уповноваженого зазначили, що у будинку-інтернаті не створені належні санітарно-гігієнічні умови для підопічних. В санітарній кімнаті закладу відсутні засоби гігієни, такі як мило, туалетний папір, паперові рушники або сушарки для рук. А вода в умивальниках була тільки холодна.

Було виявлено використаний одноразовий інсуліновий шприц, яким підопічній вводили ін’єкції протягом семи днів. Фото: пресслужби Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

У пресслужбі додали, що під час перевірки також виявили порушення права на охорону здоров’я підопічних. Зокрема, у закладі відсутня ліцензія на діяльність з медичної практики. Працівники не організовували проведення медичного огляду підопічних вузькими спеціалістами. А останній огляд людей, які перебувають під опікою закладу проводився у 2019 році.

«З 2018 року відсутні відповідні медичні огляди підопічних лікарем-гінекологом та лікарем-психіатром. Також було виявлено використаний одноразовий інсуліновий шприц, яким підопічній вводили ін’єкції протягом семи днів. Виявилось, що у закладі відсутній запас інсулінових шприців», - зазначили в пресслужбі Уповноваженого з прав людини.

Також додають, що за результатами візиту буде підготовлено та скеровано листи з рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків та порушень до Хмельницької обласної ради та керівнику установи.

Читайте також: На Хмельниччині розшукують 50-річного чоловіка

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую