ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Рух приміських потягів в умовах карантину: чи потрібні їх пасажирам COVID-сертифікати

Суспільство 3957
Частина приміських потягів, які курсують Хмельниччиною, зупиняються в інших областях
Частина приміських потягів, які курсують Хмельниччиною, зупиняються в інших областях. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Фактично під карантинні обмеження підпадають лише потяги далекого сполучення.

Кілька днів тому, 21 жовтня, почали діяти нові правила перевезення пасажирів залізничним і автомобільним транспортом. Відтак пасажири, які їдуть в іншу область, повинні мати документи, що підтверджують проходження вакцинації, одужання від коронавірусу чи негативний тест. Однак насправді не все так просто… Є низка приміських потягів, які їдуть в інші області. Наприклад, Хмельниччиною щодня курсує потяг зі станції Гречани на вокзал Київ-Пасажирський. Парадоксально, але щоб поїхати на ньому в столицю, ніяких додаткових документів не потрібно мати.

За кілька днів до запровадження нових правил перевезення пасажирів про їх особливості під час брифінгу розповів Олександр Перцовський, керівник пасажирського напрямку АТ «Укрзалізниця». За його словами, нові правила стосуються лише потягів далекого сполучення. Тому вони не поширюються на приміський рух, навіть, якщо такий потяг перетинає кордони кількох областей.

«Наприклад, якщо приміський потяг їде з Ніжина (Чернігівська область — авт.) до Києва, ми це трактуємо як приміський рух. У нас немає технічної можливості контролювати наявність документів, які підтверджують вакцинацію, у пасажирів таких потягів. Тому ми розділяємо далеке та приміське сполучення. На останньому поки що фокусуємося на масковому режимі», — зазначив Олександр Перцовський.

Однак додав, якщо пасажир сідає на потяг далекого сполучення, але виходить в межах однієї області, то йому все одно потрібно мати додаткові документи.

Приклад. Ви сідаєте у Хмельницькому на приміський потяг Гречани-Київ-Пасажирський і їдете в столицю. У такому випадку вам не потрібен COVID-сертифікат. Натомість, якщо ви сідаєте на потяг №772 Хмельницький-Київ «Подільський експрес», то незалежно, чи ви виходите у столиці, чи у Деражні, вам потрібен COVID-сертифікат або інший подібний документ. Виняток — люди, які не досягли 18-річного віку.

Нагадаємо, з 21 жовтня в Україні набули чинності нові правила карантину, які стосуються пасажирських перевезень. Нині, щоб потрапити в іншу область залізницею або автобусом, пасажиру не достатньо мати квиток. Під час посадки на такий транспорт тепер необхідні документи, наприклад COVID-сертифікат, який підтверджують проходження вакцинації, або негативний тест на коронавірус зроблений не пізніше як за 72 години до поїздки, або одруження від COVID-19. У «жовтій» та відповідно «помаранчевій» зонах карантину достатньо хоча б одного щеплення. Натомість у «червоній» вже необхідно отримати дві ін’єкції.

Щоб дізнатися, як працює ця вимога на практиці та що думають люди, кореспонденти сайту «Є» вранці 21 жовтня завітали на хмельницький залізничний вокзал.

Читайте також: Черга зі сотень людей: репортаж з центрів вакцинації у Хмельницькому

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую