ye-logo.v1.2

«Локдауну не передбачається»: як у Хмельницькому діятиме «червона» зона

Суспільство 4755
Для міського громадського транспорту не буде додаткових обмежень
Для міського громадського транспорту не буде додаткових обмежень. Фото: ілюстративне з архіву

Жорстких обмежень не буде переважно для вакцинованих містян.

Відзавтра, 30 жовтня, Хмельниччина переходить в режим «червоної» зони. Згідно із новими карантинними обмеженнями, для роботи закладів освіти та низки суб’єктів господарювання буде встановлена вимога обов’язкової наявності у 100% персоналу «зелених» сертифікатів про вакцинацію від COVID-19. Водночас заклади громадського харчування, культури та розваг, спорту, сфери послуг зможуть приймати лише повністю вакцинованих дорослих відвідувачів.

Як діятимуть обмеження «червоної зони» на території громади Хмельницького, сьогодні, 29 жовтня, розповіли у міській раді. Як зазначив під час брифінгу начальник міського управління з питань цивільного захисту населення і охорони праці Юрій Корева, окремих вимог щодо карантинних заборон у Хмельницькому не встановлено. Тож в місті діятимуть обмеження згідно із Постановою Кабміну. Як зауважив він, на відміну від попередніх разів, цього разу під час перебування в «червоній» зоні жорстких карантинних обмежень не буде.

До теми: Вакцинація від коронавірусу в Хмельницькому. Де щепитися у вихідні

«Якщо в нас попередній раз був локдаун, то цього разу локдауну, як такого, згідно вимог Постанови, для «червоної» зони не передбачається. Фактично всі підприємства, установи, організації, заклади харчування, розважальні заклади мають право працювати, але за умови повного курсу вакцинації працівників закладу та відвідувачів, або наявності сертифіката про одужання, який діє протягом 180 днів з моменту позитивного ПЛР-тесту, чи негативний результат ПЛР-тесту або тесту на антиген», - говорить Юрій Корева.

За його словами, оскільки COVID-сертифікат про одужання в мобільному порталі «Дія» ще не почав працювати, хмельничани можуть отримати необхідну довідку в сімейного лікаря.

«До моменту затвердження на державному рівні сертифікату про одужання, мешканці міста можуть отримати в лікаря довідку про одужання від COVID-19 з відміткою про підтверджений позитивний результат ПЛР-тесту. Крім того, не в усіх осіб є смартфони і можливість доступу до порталу «Дія». Тож ми видали розпорядження вважати дійсною довідку від лікаря. Це рішення доведено до всіх сімейних лікарів і повідомлено суб’єктам господарювання», - зазначає Юрій Корева.

Які обмеження передбачає «червона» зона:

Освіта. Нагадаємо, згідно з постановою Кабміну, у «червоній» зоні заборонено відвідувати заклади освіти. Винятком є лише ті заклади, усі 100 відсотків працівників яких пройшли повний курс вакцинації від коронавірусу (два щеплення), мають негативний ПЛР-тест чи одужали від COVID-19. Останнє має підтверджувати інформація Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного застосунку «Дія». Під це обмеження не підпадають лише дитсадки, заклади спеціальної загальної середньої освіти та 1-4 класів шкіл.

Попри це будь-який навчальний заклад заборонено відвідувати, якщо на самоізоляції через контакт з хворими на коронавірус на самоізоляцію пішло понад 50 відсотків здобувачів освіти й персоналу. Крім того, вакцинація стала обов’язковою для усіх педагогів. У випадку відмови від неї — працівнику освіти в листопаді загрожуватиме відсторонення від роботи без збереження зарплатні. Винятком є люди, які мають протипоказання до вакцинації.

Читайте також: На дистанційне навчання переведуть більшість старшокласників Хмельницького

Торгівля. Заборонено роботу непродовольчих ринків. Також заборонено приймати відвідувачів закладами торгового й побутового обслуговування населення та торгово-розважальним центрам, крім низки винятків. Зокрема, якщо у них не менше 60 відсотків торговельної площі передбачено для торгівлі харчами, пальним, лікарськими засобами, засобами гігієни, побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими ЗМІ, ветеринарними препаратами, насінням, засобами захисту рослин (обмеження покупців до іншого асортименту таких закладів не буде передбачено), а також можуть працювати фінансові установи, пошта, заклади медичної та ветеринарної практики, автозаправки, заклади технічного обслуговування автотранспорту, а перукарні й салони краси — лише за попереднім записом.

Під ці заборони не підпадають ринки та заклади, усі працівники та відвідувачі яких пройшли повний курс вакцинації від коронавірусу, мають негативний ПЛР-тест чи одужали від COVID-19.

Заклади громадського харчування, культура, спорт і масові заходи. Власне заборонено роботу кафе, ресторанів, барів, їдалень. Вони можуть лише займатися доставкою їжі або приймати замовлення клієнтів на винос. Також заборонено роботу спортзалів, фітнес-клуб, басейнів, усіх закладів культури, крім історико-культурних заповідників.

Крім того, заборонено проведення всіх видів масових заходів, крім спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану, та командних матчів ігрових видів спорту професійних клубів, але без присутності глядачів.

Переліку цих обмежень можна не дотримуватися, якщо усі працівники таких закладів чи організатори масових заходів та їх відвідувачі пройшли повний курс вакцинації від коронавірусу, мають негативний ПЛР-тест чи одужали від COVID-19.

Громадський транспорт. Державна комісія з ТЕБ і НС окремо визначатиме, чи повністю забороняти роботу громадського транспорту. Тому залежно від ситуації у деяких областях з «червою» зоною може працювати громадський транспорт, а в інших — ні.

Читайте також: Замість втрати нюху – кишкові розлади. Нові симптоми коронавірусу на Хмельниччині

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую