ye-logo.v1.2

У Хмельницькій області мають скасувати «червону» зону карантину — Ляшко

Суспільство 2648
На території «жовтої» зони громадський транспорт зможе перевозити дещо більше пасажирів, ніж раніше
На території «жовтої» зони громадський транспорт зможе перевозити дещо більше пасажирів, ніж раніше. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Міністерство охорони здоров’я вже подало відповідну пропозицію.

В Україні спостерігається зменшення захворюваності на коронавірус. Це дає підставу невдовзі вивести з «червоної» зони карантину ще дві області: Хмельницьку та Вінницьку. Про це сьогодні, 13 грудня, на брифінгу заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За його словами, наразі у «червоній» зоні перебуває десять областей країни. Проте епідеміологічні показники дозволяють вивести з неї Хмельниччину та Вінниччину. Тому Міністерство охорони здоров’я вже зробило відповідне подання до Кабміну про скликання державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Саме остання невдовзі має розглянути питання про скасування «червоної» зони у цих двох областях (точна дата засідання комісії поки не відома — авт.).

«Загалом в Україні впродовж п’яти тижнів фіксується тенденція до зменшення кількості випадків захворювання на COVID-19. Найбільша кількість була зареєстрована з 1-го по 7 листопада — 152 тисячі 263 випадки. За минулий тиждень було зареєстровано 61 тисяча 210 випадків», — підсумував Віктор Ляшко.

Оновлено. Державна комісія з ТЕБ і НС перевела Хмельниччину у «жовту» зону. Вона почне діяти з 00 години 00 хвилин 15 грудня.

За інформацією МОЗ, станом на ранок 13 грудня на території Хмельницької області перевищено лише один епідеміологічний показник — рівень захворюваності. Нині він становить 406 випадків на 100 тисяч населення при нормі у 75 на 100 тисяч. Однак він не впливає на рішення про встановлення чи скасування «червоної» зони. Натомість причиною її запровадження на Хмельниччині стало перевищення трьох інших показників: коефіцієнту виявлення випадків інфікування, рівня госпіталізації та завантаженості ліжок з киснем.

Нині вони зберігаються на допустимому рівні. Зокрема, коефіцієнт виявлення випадків інфікування становить 12,9 відсотка (не має перевищувати 20 відсотків), рівень госпіталізації — 58,7 особи на 100 тисяч населення (не має перевищувати 60 на 100 тисяч), завантаженість ліжок з киснем — 40,1 відсотка (не має перевищувати 65 відсотків).

Нагадаємо, на Хмельниччині «червона» зона діє з 30 жовтня. Для порівняння, востаннє в області вона діяла з 9 квітня до 6 травня.

Також нагадаємо, що переведення Хмельницької області з «червоної» у «жовту» зону буде досить умовним послабленням карантину. Згідно з новими правилами карантину, головною умовою для проведення масових заходів, роботи закладів харчування, культури, спорту буде наявність в усіх їх працівників і відвідувачів документів, які підтверджують отримання хоча б одного щеплення від COVID-19 або довідки про одужання від нього чи негативного тесту на коронавірус.

Однак на території «жовтої» зони у міському громадському транспорті дозволено заповнювати пасажирами не лише сидячі місця, а й 50 відсотків місць для стояння.

Читайте також: Отримати тисячу за вакцинацію: як скористатися єПідтримка в Дії (Інструкція)

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую