ye-logo.v1.2

Вартість харчування у школах і садочках Хмельницького зросте

Суспільство 5601
Вартість харчування школярів та дошкільнят з початком навчального року не змінилася, але її переглянули на 2022 рік
Вартість харчування школярів та дошкільнят з початком навчального року не змінилася, але її переглянули на 2022 рік. Фото: ілюстративне з архіву

Платити більше доведеться після зимових канікул.

З початком нового року батькам дошкільнят та учнів молодших класів доведеться платити більше за харчування їх дітей у навчальних закладах Хмельницького. Як розповіла сайту «Є» виконувачка обов’язків директорки міського департаменту освіти і науки Ольга Кшановська, зростання вартості спричинене подорожчанням продуктів, енергоносіїв і транспортування.

Наразі день перебування дитини в садочку коштує 30 гривень. З січня 2022 року вартість харчування дітей до 4 років становитиме 32 гривні, для вікової категорії 4-6 років – 36 гривень. З цієї суми 40% виділяють з місцевого бюджету, 60% оплачують батьки.

У школах сніданки для учнів початкових класів і пільгових категорій нині коштують по 16 гривень на дитину. Їх оплату забезпечує міська рада. На наступний рік в бюджеті закладена збільшена вартість харчування – по 20 гривень на дитину. Обіди у школах оплачуються за рахунок батьків. Їх вартість може відрізнятися.

Також з початком нового року вступають в дію нові норми харчування дітей у навчальних закладах. За новими вимогами, у раціоні школярів має бути більше фруктів, м’яса та риби, а от кількість цукру та солі навпаки менше. За словами Ольги Кшановської, у Хмельницькому ці норми почали запроваджувати ще з вересня, тож суттєвих змін у школах громади з січня не буде.

«Раніше у дитячих садках було чотириразове харчування, тепер у нас триразове. З осені ми це тестували, щоб проаналізувати, яка буде вартість. Тепер це буде обов’язковим для всіх закладів», - додає вона.

Нагадаємо, цього року зимові канікули у школах Хмельницького можуть розпочатися дещо пізніше. За рекомендаціями міського Департаменту освіти і науки, вони стартуватимуть 30-го грудня і триватимуть по 9 січня включно. Таким чином другий семестр для школярів розпочнеться 10-го січня.

Читайте також: Дитсадки Хмельницького самостійно вирішуватимуть, чи пускати батьків на новорічні ранки

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую