ye-logo.v1.2

Засніжені фортеці, палаци та храми Хмельниччини: добірка зимових фото

Суспільство 7448
Палац у Самчиках взимку має чарівний вигляд
Палац у Самчиках взимку має чарівний вигляд. Фото: Державний історико-культурний заповідник «Самчики»

У соціальних мережах викладають захопливі світлини, зроблені зимовими днями.

Цьогорічна зима уже в перший місяць порадувала мешканців області і снігом, і морозцем. Зважаючи на те, що зими в останній час не надто сніжні, а на новорічні свята синоптики обіцяють відлигу, то радіти і справді є чому. Користувачі соціальних мереж викладають захопливі фото, які демонструють красу зимової Хмельниччини.

Особливо чарівний вигляд мають давні замки та палаци - засніжені і таємничі. Сайт «Є» зібрав добірку фото пам’яток з нашої області у всій зимовій красі. На фото - зимові Самчики, фортеця та Ратуша у Кам'янці-Подільському, замок князів Острозьких в Старокостянтинові та палац Орловських в Маліївцях...

Фортеця в Кам’янці-Подільському – одна з впізнаваніших локацій для світлин з цього туристичного міста. Могутні стіни та башти виглядають загадково як влітку, так і взимку…

Засніжена фортеця в Кам'янці-Подільському. Фото: з фейсбук-сторінки Alex Haiduk


Зима фортеці личить. Фото: з фейсбук-сторінки Петра Ігнатьєва

Державний історико-культурний заповідник «Самчики» прекрасний за будь-якої пори року. Утім, взимку Самчики особливі: затишні, спокійні, величні, наче зачаровані. Парк, в обрамлені якого дихає старовиною палац, заворожує. 19 гектарів спокою та зимової казки.

До речі, два леви, які нині прикрашають вхід до палацу, раніше стояли на графських воротах. Висічені вони з моноліту каменя-пісковика. Окрім того, що вони були окрасою, леви мали ще й смислове значення. Один з висоти брами дивився на гостей і посміхався. Тоді як з іншого боку лев має сумний вигляд. Він сумував, що гості покидали маєток. Аби підкреслити цей ефект скульптор звірячим мордам надав рис людських облич.

Леви в Самчиках, які нині прикрашають вхід до палацу, раніше стояли на графських воротах. Фото: Державний історико-культурний заповідник «Самчики»

Замок у Старокостянтинові звів князь Костянтин Острозький, обравши це місце як вдале для оборони. Віін викупив село Колищенці (так спочатку називався цей населений пункт, який згодом став Старокостянтиновом) й почав будувати містечко. З військової точки зору місце, де нині височить замковий комплекс, ідеальне для оборони: на злитті річок Случ та Ікопоть. Його, до речі, так жодного разу і не взяли татари.

Церква Святої Трійці, що в Старокостянтинові, зведена впритул до замку, була також закладена засновником міста Костянтином Острозьким у XVI столітті. Донині вона збереглася практично у первозданному вигляді: кам’яна, невеличка, у незвичному романсько-готичному стилі, з унікальними рослинно-орнаментальними розписами.

Замок у Старокостянтинові звів князь Костянтин Острозький, обравши це місце як вдале для оборони. Фото: з фейсбук-сторінки Костянтин Острозький

Фортеця у Меджибожі продовжує змінюватися і в зимку: тут тривають протиаварійні та реставраційні роботи на об’єктах заповідника. Основні роботи наразі проводять у палаці Сенявських, який, власне, за музейною концепцією, має стати «Палацом європейських історій».

Грудневий сніг у Меджибізькій фортеці. Фото: з фейсбук-сторінки Ігоря Западенка

Палац в Маліївцях, особливо зовні, досі зберігає свій первозданний вигляд. Переживши епоху розквіту за часів власників Орловських, він дивом уникнув руйнувань. Кажуть зводили його за планом відомого архітектора Мерліні. І володіли ним Орловські аж до 1918 року.

Колись маєток у Маліївцях славився не лише своєю розкішшю і красою, неймовірним парком з чудернацькими фігурами та фонтанами. Нині тут створено обласний історико-культурний музей.

Нещодавно палацово-парковий комплекс у Маліївцях отримав нове народження - став музеєм. Фото: зі сторінки Малієвецького обласного історико-культурного музею у фейсбуці

Ратуша в Старому місті Кам’янця-Подільського – одна з візитівок туристичного міста. Ця історична будівля – колишній Будинок польського магістрату з цікавою історією. В XVII столітті у пивницях Ратуші містилися камери для тортур інквізиторського суду. Ще й нині там, в музейній експозиції, можна побачити знаряддя для тортур.

А от окрасою вежі Ратуші є годинник, встановлений у XVIII столітті. Засніжена пам'ятка має дуже таємничий вигляд.

Ратуша в Старому місті Кам’янця-Подільського – одна з візитівок туристичного міста. Фото: Ірини Пустиннікової з фейсбук-сторінки Zamkyikhramyukrainy

Петропавлівська церква вважається однією з найдавніших в Кам’янці-Подільському. Храм датується XVI століттям. Храм добре зберігся, але все ж пам’ятка потребує і ґрунтовних реставраційних робіт. В інтер’єрі храму є фрагменти збереженого живопису, законсервовані вапняним набілом. Це фрески XVI століття - надзвичайно цікаві фрагменти панорам забудови міста.

Петропавлівська церква вважається однією з найдавніших в Кам’янці-Подільському. Храм датується XVI століттям. Фото: з фейсбук-сторінки настоятеля храму Олександра Цісара

Катедральний костел святих апостолів Петра й Павла, що у Кам'янці-Подільському, можна назвати найоригінальнішим не лише на Хмельниччині, а й в Україні. Де ви ще бачили християнський храм з мінаретом, ще й прикрашеним статуєю Діви Марії? Костел величний і масштабний, з прибудованими каплицями, дзвіницею та тріумфальною аркою. Він має багату і цікаву історію. А засніжений - дуже гарний і затишний, із своєю неповторною атмосферою.

У катедральному костелі святих апостолів Петра й Павла, що у Кам'янці-Подільському, можна побаччити поєднання двої релігій. Фото: Ірини Пустиннікової з фейсбук-сторінки Zamkyikhramyukrainy

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую