ye-logo.v1.2

Водохреще у Хмельницькому: без черг та ажіотажу (ФОТО та ВІДЕО)

Суспільство 5146

Як на Південному Бузі хмельничани занурюються в крижану воду.

19 січня християни східного обряду святкують Хрещення Господнє або Богоявлення, яке в народі називають Водохреще. Цьогоріч, як і попередні роки, в Хмельницькому облаштували місця для купань на березі річки Південний Буг. І з вечора 18 січня, аж до 19.00 сьогоднішнього дня, усі охочі можуть зануритися в крижану воду під наглядом рятувальників.

Сьогодні зранку на набережній в Хмельницькому відбулося традиційне освячення води, після якого священник занурив хрест у воду річки. Та містяни ще з вечора почали йти до місць купання. Щоправда, як розповіли журналісту сайту «Є» рятувальники, які чергують на Південному Бузі, людей на цьогорічне Водохреще, якщо порівнювати з попередніми роками, значно менше. Вночі, здебільшого, приходили о 12-ій ночі, а потім приблизно до 4.30 нікого не було. Та вже під ранок знову пішли.

Утім, під час нашого візиту зранку 19 січня до офіційних місць купання в Хмельницькому, охочих зануритися в крижану воду було небагато. Переважна більшість – чоловіки. «Я з років 25-ти занурююся в крижану воду, а зараз мені 36, - зізнався хмельничанин Богдан. - Тим хто боїться йти купатися на Водохреща – нічого страшного немає. Це настільки неймовірно, що я не можу це передати словами. Кожне Водохреще я приходжу сюди перед роботою. Зараз переодягнуся і поїду працювати».

Про невелику кількість людей зауважив і заступник міського голови Хмельницького Микола Ваврищук. «Людей набагато менше, ніж зазвичай, - каже Микола Васильович. - Можливо, через коронавірус. Ми цього року зробили льодові фігури, людям вони цікаві, багато хто приходить подивитися на них». Сам пан Микола зізнався, що жодного разу не купався на Водохреще та поки і не збираються. «До цього потрібно мати певну підготовку», - вважає він.

Люди, з якими ж поспілкувався журналіст сайту «Є», які нині занурювалися в Південний Буг, казали, що для них це не вперше. Та були й такі, які просто набирали водичку з річки в пляшку, або вмивали обличчя. «Це не українська традиція пірнати в воду на Водохреще, - каже пані Валентина. – Мені здається, що для когось це просто мода, а хтось і справді просто отримує від цього якесь задоволення. Я ж не купаюся, бо ще потрібно мати міцне здоров’я, а в мене його немає. Якщо подивитися на це питання з релігійної точки зори, то цим гріхів не позбудешся».

Нагадаємо, нещодавно Православна церква України повідомила, що традиція купання в ополонці на Водохреща не має нічого спільного зі «змиванням» гріхів, отриманням особливого Божого благословіння чи духовного очищення.

Як у Хмельницькому купалися на Водохреще, дивіться у фоторепортажі сайту «Є»:

Водохреще в Хмельницькому

На Водохреще в Хмельницькому облаштували декілька місць для купання на річці Південний Буг.

Водохреще в Хмельницькому

Водохреще в Хмельницькому

Рятувальники чергують на березі Південного Бугу.

Водохреще в Хмельницькому

Водохреще в Хмельницькому

"Слава Україні", - напис із льоду на набережній в Хмельницькому

"Слава Україні", - напис із льоду на набережній в Хмельницькому.

Водохреще в Хмельницькому

Водохреще в Хмельницькому

"Я люблю Хмельницький", - напис із льоду на набережній

"Я люблю Хмельницький", - напис із льоду на набережній.

Водохреще в Хмельницькому

Водохреще в Хмельницькому

Водохреще в Хмельницькому

Хмельничани фототграфуються на фоні льодяний скульптур

Водохреще в Хмельницькому

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую