Гаряча тема:
- Війна
Полярник з Хмельниччини вдруге вирушає до Антарктиди
Для Максима Білоуса це буде вже друга експедиція на континент, розташований на самому півдні Землі.
Максим Білоус з Шепетівки вдруге вирушає до Антарктиди. Він знову став учасником зимувального загону, цього разу вже 27-ї Української антарктичної експедиції, яка в березні вирушить на станцію «Академік Вернадський». Понад рік Максим працюватиме там системним механіком.
Для Максима це буде вже друга експедиція на континент, розташований на самому півдні Землі. Уперше він став учасником 25-ї Української антарктичної експедиції у 2020-му і провів на станції «Академік Вернадський» рік, повернувшись навесні 2021-го додому. А вже наприкінці літа знову пройшов відбір з понад сотні претендентів і днями вирушить на далекий континент. Як і під час першої зимівлі виконуватиме в експедиції функції системного механіка.
До речі, кількість зимівників 27-ї української антарктичної експедиції цього року дещо збільшили, і їх буде не 12, як зазвичай в останні роки, а 14 - п’ятеро з команди життєзабезпечення станції та дев’ятеро науковців.
Максим Білоус з Шепетівки поїде до експедиції в Антарктиду вдруге. Фото: з фейсбук-сторінки Максима Білоуса
Сайту «Є» Максим розповів, що вирушає до Антарктиди трохи раніше, аніж решта учасників експедиції, уже цього четверга, 3 лютого.
«Я їду до Антарктиди трохи раніше, ніж основний склад зимівників, - каже Максим Білоус. – Усі решта – десь через місяць, коли до Чилі дійде криголам. Я ж іду з сезонним загоном, на станції чимало роботи».
Максим зізнається, коли повернувся зі своєї першої арктичної експедиції додому, не одразу розумів, що знову незабаром вирушить туди.
«Переосмислив, чим я маю займатися, ким я себе бачу, і знову подав документи на відбір. Вже знаю куди я іду, що мене там чекає», - каже Максим.
Про станцію «Академік Вернадський»
Українська антарктична станція «Академік Вернадський» розташована на острові Галіндез за 7 кілометрів від західного узбережжя Антарктичного півострова. До 1996 року це була британська станція «Фарадей».
Проведення наукових досліджень на шостому континенті - головне призначення станції «Академік Вернадський».
Сама станція є системою з власною інфраструктурою, яка забезпечує її функціонування протягом усього року. Цілий рік на станції працюють від 10-ти до 15-ти полярників.
Що відомо про 27-у Українську антарктичну експедицію
* Очолить 27-му Українську антарктичну експедицію один з найдосвідченіших українських полярників – геофізик Юрій Отруба. Він уже 6 разів зимував на «Вернадському» й у попередній, 25-й Українській антарктичній експедиції, не лише проводив дослідження, а й був бейскомандером, тобто керівником експедиції.
* Серед 14 учасників експедиції - 11 чоловіків та троє жінок – дві метеорологині та одна біологиня. Відтоді, як 2018-го Національний антарктичний науковий центр відновив можливість участі жінок у річних експедиціях після майже 20-річної перерви, це буде найбільша кількість учасниць на зимівлі. До цього в 24-й експедиції працювали дві жінки – науковиця та лікарка, а в 25-й та 26-й по одній – вчені в галузі геофізики та біології відповідно.
* Середній вік членів 27-ї Української антарктичної експедиції – 36 років: найстаршому виповнилося 50, а наймолодшому – 21. Наразі він є одним з наймолодших учасників всіх українських антарктичних експедицій. З 14-ти майбутніх зимівників 6 уже працювали в річних експедиціях на «Вернадському», а для 8-ми це буде перший такий досвід.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: