ye-logo.v1.2

Червона зона у Хмельницькій області: карантинні обмеження та умови їх послаблення

Суспільство 16833
Рішення про переведення Хмельниччини у «червону» зону державна комісія прийшла 8 лютого
Рішення про переведення Хмельниччини у «червону» зону державна комісія прийшла 8 лютого. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Серед додаткових обмежень — посилення маскового режиму.

Сьогодні, 11 лютого, на території Хмельниччини почала діяти «червона» зона. Вона передбачає дещо суворіші правила. Але більшість обмежень не поширюються на людей, які мають COVID-19-сертифікати чи негативні тести. Тому сайт «Є» вирішив нагадати правила «червоного» рівня епіднебезпеки та, за яких умов слід чекати на послаблення карантину.

Згідно з чинною постановою Кабміну, в «червоній» зоні заборонено:

  • обслуговування відвідувачів у закладах громадського харчування (крім доставки та замовлень на винос);
  • робота кінотеатрів, театрів та інших закладів культури й розваг, спортзалів, фітнес-центрів і басейнів;
  • робота ринків (крім продовольчих);
  • приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення (крім низки винятків, які перерахуємо окремо);
  • проведення усі масових заходів (крім офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану, й матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів, заходів з атестації здобувачів і заходів з оцінювання якості освіти).

Найперше ці обмеження не діють за умови наявності в усіх працівників і відвідувачів (крім неповнолітніх):

  • «зеленного» COVID-сертифікату чи міжнародного свідоцтва про проходження повного курсу вакцинації — чинні 270 днів;
  • негативного результату ПЛР або експрес-тесту — чинні 72 годин;
  • сертифікату про одужання від COVID-19 — чинний 105 днів з дати встановлення діагнозу.

Також під заборони також не підпадають:

  • заклади, у яких 60 відсотків торговельної площі передбачено для торгівлі харчами, пальним, лікарськими засобами, засобами гігієни, побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими ЗМІ, ветеринарними препаратами, насінням, засобами захисту рослин;
  • заклади медичної та ветеринарної практики;
  • фінансові установи, пошта, автозаправки;
  • заклади технічного обслуговування автотранспорту, комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, прання та хімічного чищення текстильних і хутряних виробів;
  • перукарні, салони краси, заклади з надання телекомунікаційних послуг — лише за попереднім записом.

Медицина. Діє заборона на планові госпіталізації пацієнтів. Крім таких винятків: надання медичної допомоги вагітним, породіллям, новонародженим, пацієнтам з онкологічними й пульмонологічними захворюваннями, надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах. Також під виняток підпадають випадки, коли внаслідок відтермінування госпіталзації існує значний ризик для життя або здоров’я людини.

Масковий режим теж стає суворішим. До вимоги перебувати у вдягнених засобах індивідуального захисту, які повністю закривають ніс і рот, в громадських будівлях і транспорті додаються:

  • території закладів охорони здоров’я та освіти;
  • підземні переходи;
  • зупинки громадського транспорту;
  • інші території загального користування у разі неможливості дотримання фізичної дистанції не менше одного метра.

Громадський транспорт. У «червоній» зоні у всіх видах громадського транспорту дозволено перевозити лише «сидячих» пасажирів. Для посадки в автобус чи потяг, який курсує у міжобласному чи міжнародному сполученні, також потрібно мати COVID-19-сертифікати або негативні тести. Крім того, додаткові обмеження може ввести місцева комісія з ТЕБ і НС.

Освіта. В урядовій постанові відсутня вимога переводити на дистанційне навчання дитсадки, 1-4 класи та учнів спеціальних закладів освіти. Щодо решти, то вони можуть працювати у звичному режимі, якщо в усіх працівників є «зелені» COVID-сертифікати, міжнародні свідоцтва про проходження повного курсу вакцинації, сертифікати про одужання або медичні висновки про наявність протипоказань до щеплень від коронавірусу.

Крім того, додаткові обмеження можуть запроваджувати органи місцевого самоврядування. У більшості громад області вже діє дистанційне навчання. Чи продовжувати його дію у Хмельницькому, місцева комісія з ТЕБ і НС вирішуватиме сьогодні, 11 лютого. Оновлено: у Хмельницькому школярі повернуться за парти 14 лютого.

За яких умов на Хмельниччині скасують «червону» зону

Її встановлює державна комісія з ТЕБ і НС ситуацій. Для цього на території певної області впродовж трьох днів поспіль має бути перевищено два і більше епідеміологічні показники. За інформацією Міністерства охорони здоров’я, станом на ранок 11 лютого на Хмельниччині перевищено такі показники:

  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування становить 46,4 відсотка (норма до 20 відсотків);
  • рівень госпіталізацій становить 103,9 особи на 100 тисяч населення (норма до 60 на 100 тисяч населення.

Натомість рішення про скасування «червоного» рівня державна комісія приймає, якщо у регіоні відсутні такі ознаки. Що це означає? Якщо перевищено два показники, то вони повинні досягти норми, щоб область відповідала «жовтій» зоні. Й лише тоді відповідне рішення прийме державна комісія.

Востаннє на послаблення карантину жителям Хмельницькій області довелося чекати приблизно півтора місяця. Вона почала діяти 30 жовтня, а перестала — 15 грудня.

Читайте також: Опорні лікарні Хмельниччини отримають додаткові кошти на випадок надзвичайних ситуацій

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую