ye-logo.v1.2

Ця повітряна тривога тривала найдовше – понад 5 годин

Суспільство 41314
У Києві ворожий снаряд влучив у багатоповерхівку - є загиблі та поранені
У Києві ворожий снаряд влучив у багатоповерхівку - є загиблі та поранені. Фото: ДСНС України

Її на Хмельниччини оголосили вночі, а сингал відбій пролунав вранці.

Сьогодні, 14 березня, у дев’ятнадций день героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню вночі в багатьох куточках України була оголошена повітряна тривога. Зокрема, і на Хмельниччині. І ця тривога на теренах нашої області стала найдовшою від початку російської агресії, яка почалася 24 лютого.

Повітряну тривогу оголосили орієнтовно о 2.20, завили сирени і людям необхідно було спуститися в укриття. Команда «відбій» надійшла орієнтовно о 7.39. Понад п’ять годин людям довелося ховатися від потенційної загрози. Нагадаємо, як раніше заявляв міський голова Хмельницького Олександр Симчшин: «Ви маєте, розуміти, що коли вмикається сирена – і нічого немає, це означає, що ми живі. Коли злітає ракета, чи здійснюється авіаналіт, чи йде бомбардування, наші радари, які це фіксують, повідомляють наш кризовий центр і вмикається сигнал «Повітряна тривога». І авіаналіт, і ракетний обстріл, бомбардування стосується величезної території країни. І куди прилетить ракета чи бомба – невідомо. Сигнал з’являється завчасно, щоб люди могли вийти з квартир, спуститися в укриття та зберегти своє життя. Звісно, це величезний дискомфорт. Але ми воюємо. В нас – війна. На нас напала Росія».

Відзначимо, що під час цієї тривоги, близько на Рівненщині внаслідок авіаудару пошкоджено телевізійну вежу. За повідомленням голови Рівненської обласної військової адміністрації Віталія Коваля, на місці працюють відповідні служби. А в Києві о 5.09 снаряд влучив у багатоповерхівку. Попередньо, за даними ДСНС, станом на 07:40 в дев’ятиповерховому житловому будинку виявлено тіла 2 загиблих осіб, 3 особи госпіталізовано, 9 особам допомога надана на місці.

Щодо ситуації на Хмельниччині, то поки немає ніяких даних.

Ми ж нагадуємо, коли почули сирени, то необхідно:
- швидко одягнутися та одягти дітей, перевірити наявність пришитих з внутрішньої сторони одягу у дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, адреса, вік, номер домашнього телефону;
- закрити вікна, вимкнути усі електричні прилади та нагрівальні прилади, перекрити квартирний газовий вентиль, загасити печі, вимкнути світло (автоматичну коробку, рубільник тощо);
- взяти індивідуальні засоби захисту, завчасно підготовлений запас продуктів і води, особисті документи, кишеньковий ліхтар та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди.

У разі відсутності в радіусі 500 м від будинку захисної споруди використовуйте для укриття підвальне приміщення під будинком.

Ні в якому разі не можна після сигналу «Повітряна тривога» залишатися в будинках, особливо на верхніх поверхах, адже внаслідок вибуху вони будуть руйнуватися від впливу ударної хвилі.

Про сигнал тривоги можна дізнатися зі додатку на смартфон «Повітряна тривога». Застосунок надсилатиме користувачам гучні сповіщення про повітряну, хімічну, техногенну або інші види тривог. Користувач почує сигнал, навіть якщо на смартфоні увімкнено беззвучний або сплячий режим.

Як можна скористатися застосунком?

Встановіть застосунок через Google Play Market https://bit.ly/3htWGvg або App Store https://apple.co/3pt6lqb.
Надайте йому дозвіл надсилати сповіщення та важливі попередження. Виберіть область, у межах якої хочете отримувати сповіщення. Відстежуйте початок та кінець повітряних тривог.

Читайте також: Поради, що робити у разі обвалу будинку

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую