ye-logo.v1.2

Поширені шахрайські схеми: як зловмисники наживаються на війні

Суспільство 2457
Шахраї створюють фішингові сайти, візуально схожі на портали реальних благодійних фондів
Шахраї створюють фішингові сайти, візуально схожі на портали реальних благодійних фондів. Фото: ілюстративне freepik.com

Шахраї можуть видавати себе за благодійників.

В умовах війни старі шахрайські схеми як дзвінки псевдобанкірів навряд чи повністю зникають. Однак зловмисники починають адаптуватися до нових реалій, щоб нажитися на чужій біді. Тепер вони все частіше можуть видавати за благодійників. Наприклад створювати брехливі оголошення про збір грошей чи фішингові сайти. Тож громадянам потрібно бути надзвичайно обачними. Найперше — перевіряти інформацію та довіряти лише офіційним джерелам. Про три нині поширені шахрайські схеми розповіли у пресслужбі Хмельницької облдержадміністрації.

Шахрайська евакуація. Під виглядом евакуаційних перевезень зловмисники просять передплату на картку. Отримавши кошти, шахраї не виконують своїх обіцянок і зникають.

Фейкова благодійність. Шахраї можуть робити фейкові оголошення зі збору грошей на лікування дітей, які нібито постраждали від військової агресії. Є випадки, коли вони знаходять в Інтернеті фото потерпілих. Мовляв, це їм призначені кошти.

Шахрайські сайти. Зловмисники також створюють фішингові (шахрайські) сайти. Мовляв, збирають кошти на підтримку Збройних Сил України. Насправді ж — викрадають гроші, паролі, секретні карткові реквізити та персональні дані.

Такі сайти маскуються під сайти реальних благодійних фондів. Вони дуже схожі візуально, але відрізняються адресою. Тому потрібно ретельно перевіряти правильність назви сайтів, на які переходите й де вводите свою персональну інформацію. Адреси справжнього та шахрайського сайту можуть бути схожі, за винятком одного чи кількох символів.

«Якщо ви отримали посилання на сайт благодійного фонду в месенджері, СМС, на електронну пошту чи побачили його в публікації у соціальних мережах не від офіційного джерела — ні в якому разі не переходьте за цим посиланням. Краще введіть у пошуковій системі назву необхідного сайту. Й лише тоді переходьте на вебресурс», — наголосили в пресслужбі Хмельницької облдержадміністрації.

До теми: Прихисток: в Україні працює ресурс, що полегшить знайти житло тим, хто тікає від війни

До теми: В області організували Центр надання гуманітарної допомоги: що робить і куди звертатися

До теми: Коштами єПідтримки можна допомогти українській армії: як це зробити?

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую