ye-logo.v1.2

Їжі вистачить на кілька років — Шмигаль про життя України під час війни

Суспільство 2024
За словами Дениса Шмигаля, держава накопичує кошти від закордонних партнерів у Фонд відновлення України
За словами Дениса Шмигаля, держава накопичує кошти від закордонних партнерів у Фонд відновлення України. Фото: пресслужби Кабміну

Держава напрацювала дев’ять основних напрямків життя, накопичення ресурсів і захисту України.

Вчора, 29 березня, вперше від початку штабного вторгнення російських загарбників пройшло відкрите засідання уряду. Як пояснив, прем’єр-міністр Денис Шмигаль так громадяни зможуть побачити, що держава робить для перемоги над ворогом. У своїй промові він окреслив дев’ять основних напрямків, як Україна житиме, працюватиме, накопичуватиме ресурси й захищатиметься в умовах повномасштабної війни. Серед них: армія, продовольча безпека, нова економічна політика, соціальна підтримка, відновлення України…

Армія понад усе — перший напрямок. Тут робота держави спрямована на забезпечення сил оборони усім необхідним. Зокрема, грошовими виплатами, зброєю, технікою, їжею, пальним та розвитком військово-промислового комплексу. Наразі вже перерозподілено десятки мільярдів гривень на українське військо. Держава й надалі продовжуватиме цю політику.

«Окремий блок — це зброя з-за кордону. Тут я не буду вдаватися в деталі. Точно можу сказати, що забезпечимо армію — забезпечимо перемогу», — заявив Денис Шмигаль.

Продовольча безпека — другий напрямок. За його словами, в Україні вже накопичено стратегічні запаси харчів на кілька років. Також вже в одинадцяти областях стартувала посівна. Для її успішного проведення держава надає аграріям кошти на закупівлю усього необхідного, кредити під нуль відсотків, гарантії перед банками, пальне, добрива й насіння.

Держава купує понад десять основних соціальних продуктів і безоплатно роздає їх жителям прифронтових міст. Ця програма, крім забезпечення громадян харчами, допоможе підтримати українську харчову промисловість.

Нова економічна політика — третій напрямок. Запровадженні рішення мають дати потужний ефект і перезапустити українську економіку. Серед цих заходів:

єПідтримка та соціальна допомога — четвертий напрямок. «Пенсії в березні проіндексували, за квітень — у регіонах, де йдуть бойові дії, пенсії виплачуються авансом. За програмою єПідтримка виплатили по 6 тисяч 500 гривень тим, хто втратив роботу. Їх вже отримали 3,5 мільйони людей. Всі види соціальних допомог, зарплати лікарям, вчителям — все це платиться і буде платитися», — наголосив Денис Шмигаль.

Програма «Ти вдома», або допомога вимушеним переселенцям — п’ятий напрямок. Ця державна програма передбачає три основні пункти: житло, робота й гроші. Зокрема, вже створено 500 тисяч місць для тимчасового розміщення людей. А родинам, які приймають переселенців, уряд допомагатиме зі сплатою комунальних послуг.

«Взяли до себе родину із трьох людей — отримаєте 1 тисячу 350 гривень на оплату комунальних послуг, тобто по 450 гривень за кожного, кого прихистили. Окремо держава виплачуватиме щомісяця вимушеним переселенцям по 2 тисячі гривень для дорослих і по 3 тисячі гривень для дітей та осіб з інвалідністю. Бізнесу, який бере на роботу переселенця, заплатимо 6 тисяч 500 гривень як часткову компенсацію зарплати для цієї людини», — зазначив прем’єр-міністр.

Енергетичний фронт — шостий напрямок. Безумовно сталася історична подія. Україна назавжди від’єдналася від енергомереж росії та Білорусі й приєдналася до європейської системи. Це забезпечить стабільність і безпеку нашої країни. Наразі в Україні працюють усі види генерації електроенергії, на складах є вугілля, а газу в сховищах зберігається дев’ять мільярдів кубів. До того ж добування вітчизняного блакитного палива за перші три місяці 2022-го майже не зменшився проти минулого року.

«Щодо пального на автозаправках. Прибрали акциз, знизили ПДВ з 20 відсотків до 7 відсотків. Як бачимо, ціни бензин впали на десять гривень. Сформували домовленості з європейськими нафтопереробними заводами, щоб Україна була з пальним. До нас вже їдуть тисячі тонн», — запевнив Денис Шмигаль.

Логістика воєнного часу — сьомий напрямок. АТ «Укрзалізниця» стала однією з головних компаній для держави. Щодня потяги перевозять тисячі тонн вантажів і сотні тисяч людей. Для автотранспорту відкрили окремі логістичні маршрути. На західному кодоні будуються нові склади.

Світ з Україною — восьмий напрямок. Передбачає гуманітарну й фінансову допомоги та санкції проти росії. Нині через державний кордон кожні десять хвилин в Україну завозяться нові партії гуманітарної допомоги без жодних черг і дозволів. Як наслідок, з 4-го до 29 березня завезено вже 160 тисяч тонн такої допомоги. Паралельно Україні вже надали понад три мільярди доларів фінансової допомоги. Тривають перемовини про ще десять мільярдів доларів. Щодо санкцій проти росії, то вони досягали безпрецедентного рівня.

«Вона ізольована, але цього замало. Агресор має бути відкинутий не в 1990-ті роки, а у 19 століття. Він на це заслуговує, тому продовжимо говорити з партнерами про ембарго на купівлю нафти, заборону заходу російських кораблів у європейські порти, припинення роботи в росії всіх західних компаній», — зазначив очільник уряду.

Відновлення України — дев’ятий напрямок. Поєднує підрахунок завданих нашій країні збитків, арешт усіх російських коштів й активів за кордоном. А також — накопичення коштів від партнерів у Фонд відновлення України. Також передбачає вступ нашої країни до Європейського Союзу.

Читайте також: Гарантії безпеки Україні та статус Криму: підсумки нового раунду переговорів з окупантами

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую