ye-logo.v1.2

Українці в Молдові: що потрібно знати тим, хто тікає від війни

Суспільство 5500
Наразі на території Республіки Молдова перебувають майже 100 тисяч громадян України
Наразі на території Республіки Молдова перебувають майже 100 тисяч громадян України. Фото: ілюстративне vaticannews.va

В Молдові наразі залишаються майже сто тисяч українців, які виїхали з України через воєнні дії.

Починаючи з 24 лютого, з часу повномасштабного вторгнення росії на територію України, на територію Республіки Молдова в'їхало понад 380 тисяч громадян України.

Більшість українських біженців поїхали далі на територію Румунії. Нагадаємо, сайт "Є” вже розповідав про особливості прийому біженців від війни в цій країні. Наразі ж на території Республіки Молдова перебувають майже 100 тисяч громадян України.

Умови в’їзду до Молдови

Українці можуть в’їхати до Молдови без закордонного паспорта. При собі необхідно мати ID-карту чи внутрішній паспорт. Але, якщо немає, то буде достатньо посвідчення особи. Наприклад, водійського посвідчення. Ковідні обмеження при перетині кордону також скасовано. Дітям до 18 років необхідно мати при собі свідоцтво про народження або внутрішній чи закордонний паспорт.

Перетин кордону на автомобілі можливии без полісу “зеленої карти”, однак в перші 24 години після в‘їзду до Молдови власникам таких автомобілів необхідно придбати поліс на місці.

Також українські біженці від війни можуть в’їхати у країну з домашніми тваринами, без пред'явлення ветеринарних довідок або спеціальних паспортів.

Для українців, які прибувають до Молдови та мають питання, створена гаряча лінія: 080001527 (дзвінки на номер 112 переадресовуватимуться на гарячу лінію).

Більше інформації на dopomoga.gov.md

Транспорт у Молдові

Щоб полегшити пересування українських біженців, з 4 березня 2022 року було запущено додатковий потяг за регулярним маршрутом Кишинів — Ясси — Кишинів з таким розкладом:

09:45 відправлення з Кишинева — 14:24 прибуття в Ясси,

11:40 відправлення из Ясс — 16:05 прибуття в Кишинів.

Ясси - це містечко вже на території Румунії, куди прямують більшість українців, що виїжджають з України до Молдови.

Варто відзначити, що на відміну від країн ЄС, у Молдові немає безкоштовного транспорту для біженців з України. Квитки на цей потяг можна придбати на Кишинівському залізничному вокзалі о 8:00.

Ціни на квитки — 90, 100 і 130 лей, у залежності від класу. Щодо валютного курсу, то за 100 гривень можна отримати 150 молдавських лей.

Також квитки можна придбати онлайн, але тільки для рейсів на наступні дні за посиланням. Щоб отримати додаткову інформацію про маршрути потягів і вартість квитків, звертайтеся за телефоном: +37322833333.

Крім того, є можливість для біженців безкоштовно дістатися країн ЄС літаком або автобусом.

З усіх питань, щодо реєстрації на екстрені перельоти для українців можна звертатися у цілодобовий кол-центр за номером: 080 001 527.

Прихисток у Молдові

Про надання притулку можна попросити на будь-якому пункті молдавського кордону, у будь-якому відділенні поліції, а також в офісах Бюро з міграції. Для того, щоб попросити притулку, достатньо вашоі усноі заяви. Заповнити документи українцям допоможуть співробітники структури, до якої звернулися.

Гаряча лінія Бюро з міграціі та притулку: 080001527, +37322820007.

В Молдові родини українців можуть отримати виплати у сумі 2200 молдавських лей. Щоб отримати кошти потрібно пройти реєстрацію. Кожна сім’я отримає передплачену картку банку maib. Картки роздаватимуть у різних локаціях, де потрібно зареєструватись особисто. Протягом 24-48 годин після реєстрації ви отримаєте SMS-повідомлення про те, що гроші були внесені на вашу картку. Карткою можна користуватися для оплати покупок у всіх магазинах. Також можна знімати з картки готівку в банкоматах. Картка працює лише в Молдові.

Житло в Молдові

Житло в Молдові українським біженцям від війни доведеться шукати через різноманітні сервіси. Тож даємо контакти таких сервісів, де можна отримати безкоштовне житло, або орендувати за невеликі кошти. Наприклад, таким майданчиком є 999.md. Футбольний клуб Зімбру Кишинів також надає допомогу з проживанням та харчуванням на базі на вулиці Бутукулуі українським біженцям: +373079922918.

Дах над головою можна знайти і в монастирі Кепріяна +37360763594. Центр розміщення біженців у місті Дурлешти знаходиться по вулиці Олександру чол Бун 3а.

Також є притулок для біженців у селі Mihleni. В Кишиневі біженців розміщують у виставковому центрі Moldexpo. Колл-центр: + 373 69444241 та + 373 78205028.

Ще кілька корисних лінків

Wunderflats зробили спеціальну частину на своєму сайті про дуже дешеву або навіть безкоштовну оренду квартир для українців https://wunderflats.com/page/ukraine/tenants-in-need-en

Безкоштовне проживання по всій Європі https://prykhystok.in.ua/find

Дуже дешева або навіть безкоштовна оренда квартир для українців https://www.host4ukraine.com/

Медична допомога

Як і в ситуації з житлом, централізованої безкоштовної медичної допомоги для українських біженців від війни у Молдові немає. Але є багато організацій і клінік, які готові надавати таку. Тож безкоштовна невідкладна медична допомога є в медуніверситеті. Телефон: +373 790 33 114. Заклад надає допомогу з понеділка по субота з 9-00 до 17-00. Реєстратура: 022 245 224. Адреса: Кишинів, вул. Тома Чорба 42.

MedExpert на всіи територіі Молдови надаватиме безкоштовні медичні діагностичні послуги українським біженцям. Телефон: +373 22 811 181.

Medpark пропонує безкоштовну екстренну допомогу. Але для одного пацієнта пропонується одне безкоштовне звернення до відділення невідкладної допомоги Medpark або одна госпіталізація у стаціонарі Medpark. Госпіталізація проводиться в межах наявних місць. Право на безплатні пологи в рамках проєкту мають лише ті породіллі, які перетнули державний кордон протягом останніх 7-ми днів до звернення до лікарні, обов'язково за наявності письмового підтвердження перетину державного кордону.

Мережа медичних лабораторій ALFA DIAGNOSTICA надає громадянам України можливість зробити безкоштовні аналізи. У лабораторії просять уточнювати перелік доступних термінових аналізів у реєстратурі особисто або за тел.: 022 82 44 44.

Також є перелік лікарів, які готові допомагати.

Щодо працевлаштування, то для українців необхіднии лише документ, який посвідчує особу. А вакансії є на різноманітних ресурсах, зокрема: https://www.rabota.md/ru/all/help

Нагадаємо, раніше сайт "Є" вже писав про те, що потрібно знати переселенцям про Польщу, Чехію, Словаччину.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую