ye-logo.v1.2

Де у Хмельницькому купити і поповнити електронний квиток для громадського транспорту

Суспільство 8276
Купити таку карту можна за 60 гривень у кіосках продажу преси
Купити таку карту можна за 60 гривень у кіосках продажу преси. Фото: автора

Ним можна розрахуватися тільки у тролейбусах.

Через подорожчання палива чимало хмельничан пересідає з особистого транспорту на громадський. Крім того, в Хмельницькій громаді зупинилося вже понад 30 тисяч вимушених переселенців. Сайт "Є" нагадує, як можна розрахуватися за проїзд у тролейбусах та маршрутках.

Вартість проїзду у маршрутках — 8 гривень, у тролейбусах — 6 гривень (але для власників електронного квитка — 5 гривень). Наразі рішення про здорожчання проїзду міська рада не ухвалювала.

Як розрахуватися за проїзд?

У маршрутках та автобусах міста можна розрахуватися лише готівкою. Більше вибору способів оплати мають пасажири тролейбусів.

З липня минулого року в "рогатих" сплатити за проїзд можна було лише безготівковим способом. У час війни "Електротранс" запровадив додаткову функцію оплати проїзду — готівкову. Квиток можна придбати у водія або працівника касового збору, якщо такий буде присутній у тролейбусі. Вони видають вам паперовий квиток.

Паперовий квиток можна купити у водія за готівку

Також можна розрахуватися банківською картою. Щоправда, як розповідає виконувач обов’язків начальника управління транспорту та зв’язку Сергій Шепурев, не у всіх тролейбусах.

"Банківською картою можна розрахуватися не у всіх тролейбусах. Компанія «Герц» не до кінця обладнала рогаті відповідними валідаторами", — зазначив Сергій Шепурев.

Для клієнтів "ПриватБанку" є можливість придбати разовий квиток для проїзду за допомогою застосунку "Приват24". Він теж коштує шість гривень. Для цього потрібно через "Приват24" відсканувати QR-код на одному з плакатів "ПриватБанку", які розміщені у тролейбусі. Придбавши такий квиток, натискаємо кнопку "Закомпостувати". Після цього з’являється відлік до завершення дії квитка — понад 56 хвилин. Такий квиток не потрібно приставляти до валідатора, але при потребі показати кондуктору чи контролеру.

Проїзд у тролейбусах можна оплатити е-квитком або банківською картою

Також є можливість купити одноразовий квиток на проїзд з QR-кодом для валідації у транспорті у мережі платіжних терміналів iBox. Його потрібно приставити до нижньої частини валідатора.

Щоб користуватися е-квитком, необхідно прибати спеціальну карту, яка коштує 60 гривень. Її можна поповнити в електронному кабінеті, в терміналі, через мобільний застосунок. Для власників електронних карток проїзд у тролейбусі коштує п’ять гривень.

Квиток потрібно прикласти до валідатора

Читайте також: Випробувано на собі: як користуватися електронними та разовими квитками у хмельницьких тролейбусах

Де взяти карту і як поповнити е-квиток?

Придбати карту електронного квитка можна по всьому місту. Місця продажу позначені на спеціальній мапі.
А також електронний квиток продають у кіосках "Проскурів Преса":

  • на розі проспекту Миру – вулиці Панаса Мирного
  • вулиця Соборна,43 поблизу магазину «Економ»
  • вулиця Кам’янецька, зупинка «Пам’яті Героїв»
  • вулиця Проскурівська, 16 «Променад Олександрівський»
  • на розі вулиць Грушевського – Проскурівської
  • Майдан Незалежності
  • вулиця Кам’янецька, поблизу магазину «Вікторія»
  • вулиця Гарнізонна, поблизу магазину «Контакт»
  • на розі вулиць Вайсера – Соборної
  • вулиця Кам’янецька, поблизу зупинки «Торгівельний центр»
  • проспект Миру, поблизу магазину «Вінницький»
  • вулиця Шевченка, 99 зупинка «Автостанція № 2»
  • вулиця Курчатова, 1 зупинка «Олімпійська»
  • вулиця Подільська, поблизу Поліклініки № 1
  • вулиця Пілотська, зупинка «Обласна лікарня».

Поповнити картку можна онлайн в особистих кабінетах на сайтах mycity.khm.gov.ua та gerc.ua й у мобільному застосунку «7pik», який необхідно завантажити у Google Play або App Store. Для цього на них спершу необхідно зареєструватися. Також можна використати платіжні термінали «City 24» та «iBox», які розміщенні у різних частинах Хмельницького.

Як контролюють оплату е-квитком?

Як зазначає Сергій Шепурев, оплату перевіряють контролери, які можуть зайти в тролейбус. Вони мають портативні термінали, які показують, скільки разів вподовж останнього часу був валідований електронний квиток. Власнику електронного або разового квитка, який вирішив не валідувати їх, тобто відмовився заплатити за проїзд, загрожуватиме штраф. Також завдяки терміналу можна перевірити, чи здійснювалася оплата банківською картою.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую