ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Яким буде літо 2022: кліматологи та синоптики дали прогноз

Суспільство 3493
За словами фахівців, найспекотнішими та посушливими місяцями літа стануть липень та серпень
За словами фахівців, найспекотнішими та посушливими місяцями літа стануть липень та серпень. Фото: з архіву

Очікується, що прийдешнє літо не мине без погодніх сюрпризів.

Погода в Україні цього літа продовжить тенденції попередніх років і випробовуватиме українців перепадами температури. Кліматологи очікують, що будуть нові температурні рекорди та різні погодні аномалії. Зокрема, на українців чекає помірно вологий червень, спекотний зі зливами липень і серпень з посухою майже до останньої декади.

За прогнозом Українського гідрометцентру, погода в Україні у червні буде з дощами. Загалом за прогнозами синоптиків середньомісячна температура червня буде вищою за норму і становитиме +18...+23 °С, а опади - в межах норми.

Погоду визначатиме холодна течія на поверхні Тихого океану

Про те, що нинішнє літо може принести сюрпризи українцям, розповідає кліматологиня Віра Балабух, завідувачка відділу прикладної метеорології Гідрометеорологічного інституту. На її думку воно буде спекотним. Середня температура буде вищою на 1-2 градуси. У липні та серпні будуть тривалі періоди без опадів. І вони можуть змінюватися сильними зливами з грозами, під час яких випадатимуть місячні, а то й дво-тримісячні норми опадів.
Усе це, зазначає вона, обумовлено незвичайним явищем, яке синоптики спостерігають уже третій рік, – Ла-Нінья, холодна течія на поверхні Тихого океану.

«Ла-Нінья може спостерігатися рік, рідше два роки поспіль. Цього року очікувалося, що Ла-Нінья перейде у фазу Ель-Ніньо, але цього не сталося. Тому цю течію ми спостерігатимемо третій рік поспіль. Це явище і буде визначати погоду в північній півкулі. Тому очікується, що температура влітку на території Європи, особливо Центральної та Східної (зокрема й України) може бути на 1-2 градуси вищою, ніж зазвичай», – каже Віра Балабух.

За словами фахівчині, на нас чекають спекотні періоди з досить високими температурами. Тепловий стрес будуть відчувати як рослини, так і люди. Переважатиме антициклональна погода з нестачею опадів.

Кліматологиня зазначає, що для періоду Ла-Нінья також характерні різкі зміни погоди. Як це ми відчували і цієї весни, коли день бувало холодно, а день - тепло.

Посуху змінюватимуть зливи

Найспекотнішими та посушливими місяцями літа стануть липень та серпень. За словами Віри Балабух, опадів буде недостатньо. Але ще важливим є момент – як вони будуть випадати.

«Тривалий час дощів не буде, а потім піде злива, під час якої випаде місячна, а то й дво-тримісячна норма опадів. Типові для такої погоди і смерчі. Також для Ла-Ніньї типові й затоки холодного повітря, тому прохолодні дні влітку теж будуть», – зазначає фахівчиня.

Кліматологиня Світлана Бойченко також погоджується, що погода в Україні прийдешнього літа буде з температурними перепадами. За її словами, температура влітку може різко падати і підійматися. Це, у свою чергу, спричинить грози та шквальні вітри.

Читайте також: Погода на червень – від прохолодних днів до спеки та гроз

Крім того, за словами Світлани Бойченко, останні тенденції свідчать, що температура влітку триматиметься вище норми. У липні та серпні теж можливі дуже спекотні дні, але буде й прохолода за температури в середньому 23-24 градуси. Утім, великої посухи влітку не очікується.

Що прогнозують народні синоптики

Свій прогноз погоди на літо дав і народний синоптик Володимир Деркач з Волині. За його прогнозом, у червні в Україні спостерігатиметься помірний температурний режим, у липні – періодичні сильні опади, а от серпень запам'ятається справжньою літньою спекою. Така погода, за словами Володимира Деркача, буде свідчити про процеси глобального потепління, які впливають і на Україну. Він прогнозує різку зміну погодних умов, що буде особливо помітно у липні: очікуються і спека, і потужні зливи, і шквали.

Так, червень, каже народний синоптик, порадує помірним теплом, усередині яких знайдеться і 23 періоди спеки. Але ось у липні на зміну спеці прийдуть досить потужні дощі та шквали. І лише серпень (особливо його перша половина) порадує справжньою помірною літньою погодою. Хоча ближче до осені можна чекати дощів та прохолоди.

Народний синоптик Леонід Горбаль, який помер у жовтні минулого року, у своїй книзі «Прогноз погоди до 2030 року» також передбачав погоду на нинішнє літо. У книзі він описав погоду в Україні по роках, сезонах і місяцях. Свої прогнози засновував на давніх календарях.

Відтак, за його прогнозом, початок літа цього року буде похмурим і вологим. Червень буде теплим, але з частими змінами погоди – з ясної і спекотної на дощову зі зливами та грозами. Кінець місяця буде дуже спекотним. Липень почнеться з ослаблення спеки й короткочасних дощів. Ближче до середини липня знову стане дуже спекотно. На початку третьої декади очікуються короткі дощі. А потім знову прийде спека. Серпень буде жарким і сухим. Опадів майже не буде, прийде сильна посуха. Невеликі дощі можливі тільки в середині місяця і в самому кінці серпня.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую