ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Хмельницькому 28 вересня вода буде непридатною для вживання

Суспільство 1228
У Хмельницькому промиватимуть та знезаражуватимуть систему водопостачання
У Хмельницькому промиватимуть та знезаражуватимуть систему водопостачання. Фото: pixabay.com

Хмельничан попередили про планову промивку та знезараження водопровідних мереж міста.

У середу, 28 вересня, у Хмельницькому відбудеться планова промивка та знезараження водопровідних мереж і споруд міста. Як повідомляють у пресслужбі «Хмельницькводоканалу», промивка проводиться з метою дотримання санітарно-епідеміологічного благополуччя міста та поліпшення якості питної води.

Завтра з 10.00 до 17.00 воду не можна пити та готувати на ній їжу.

«З метою покращення якості промивки внутрішньобудинкових мереж, бажано після 16.00 почергово відкривати крани в мийках, раковинах і ваннах», – попереджають у водоканалі.

Що треба знати про профілактичну дезінфекцію і промивку міських водопровідних мереж

Вона здійснюється двічі на рік (навесні у травні та восени у вересні). Процедура погоджується з виконавчим комітетом Хмельницької міської ради і санітарною службою міста. Профілактичні заходи здійснюються для санітарно-епідеміологічного благополуччя хмельничан, повідомляють у «Хмельницькводоканалі».

Процедура промивки водопровідних мереж здійснюється у кілька етапів:

– випуск води із водопровідних мереж міста;
– заповнення водопровідних мереж водою із підвищеною концентрацією гіпохлориту натрію;
– випуск води з дезінфікуючим розчином із водопровідних мереж і промивка мереж;
– здійснення постійного лабораторного контролю якості води;
– подача споживачам питної води.

До речі, під час проведення процедури можуть бути перебої з водопостачанням, такі як понижений тиск чи тимчасова відсутність води, адже воду з розчиненим у ній гіпохлоритом натрію необхідно випустити з мереж.

Чим дезінфікують мережі?

Для дезінфекції мереж використовують гіпохлорит натрію марки А. Ця сполука в допустимій концентрації абсолютно безпечна для життя та здоров’я людини.

Якщо після промивки з кранів тече неякісна вода?

Спочатку відкрийте крани та випустіть незначну кількість води, аби залишки гіпохлориту натрію разом із відкладеннями, що утворюються під час експлуатації всередині трубопроводів, не залишалися у трубах. Якщо випуск води не допомагає, необхідно зателефонувати до аварійно-диспетчерської служби МКП «Хмельницькводоканал» за номерами телефонів: 78-75-10 або 1567 та повідомити про проблему.

Чому на деяких вулицях міста у день промивки з’являються потоки води?

Після промивки водогонів у місті та їх знезараження, воду із підвищеним вмістом гіпохлориту натрію випускають із водорозбірних колонок та пожежних гідрантів на водопровідних магістралях. Гіпохлорит натрію при контакті з повітрям втрачає свої активні властивості. Як правило, випущена вода потрапляє до зливової каналізації та по рельєфу місцевості далі до відкритих водойм, не спричиняючи шкідливої дії довкіллю через незначні концентрації залишкового хлору.

Читайте також: «Ми проти псевдореферендумів», — Олексій Бабченко про злочини окупантів і допомогу луганчанам у Хмельницькому

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую