ye-logo.v1.2

«Ми проти псевдореферендумів», — Олексій Бабченко про злочини окупантів і допомогу луганчанам у Хмельницькому

Суспільство 1693

Деякі населені пункти Гірської громади російсько-терористичні війська повністю знищили.

У Хмельницькому вже більш як тиждень працює Гуманітарний координаційний центр Луганської області. Через нього вимушені переселенці зможуть отримати гуманітарну допомогу від держави, психологічну та юридичну підтримку. Тож про його роботу, воєнні злочини росіян і псевдореферендуми кореспонденти сайту «Є» поспілкувалися з Олексієм Бабченком — керівником Гірської міської військово-цивільної адміністрації Луганської області.

— Пане Олексію, про які воєнні злочини росіян у Гірській громаді вам відомо?

— Я перебував у Гірській громаді майже до повного її оточення ворогом і у червні виходив з неї разом з нашими військами. Вже тоді деякі населені пункти російсько-терористичні війська знищили вщент. Зокрема, Тошківку, Новотошківське, Оріхове, Золоте-4… Загинуло багато цивільних жителів. У дефіциті були не харчі та ліки, а чорні пакети для поховання. Деякі люди з пораненнями лежали обабіч доріг. Ворог вбивав усіх без розбору.

Також росіяни знищували критичну інфраструктуру. Зокрема, зруйнували водоканал, який фільтрував воду зі Сіверського Донця. Пропагандисти навіть хвалилися цим, мовляв, вдарили по базі «Азову». Але ми знаємо, що там не було жодних військових, а лише працівники комунального підприємства. Тож серед місцевих жителів, які залишилися на тимчасово окупованій території, вже є випадки холери.

— У вашій громаді окупанти теж проводять свій псевдореферендум?

— Інфраструктуру Гірської громади зруйновано. Близько 70 відсотків місцевих жителів виїхали на підконтрольну Україні територію. Попри це окупанти під дулами автоматів там проводять свій так званий «референдум». Це ж стосується й інших окупованих територій Луганської області.

Ні про яке вільне волевиявлення там не може бути й мови. Тому ці псевдореферендуми не визнає жодна цивілізована держава. Не визнає жоден українець.

Наша ціль: сказати псевдореферендумам — «Ні». Луганщина була, є та буде Україною. Ми обов’язково переможемо та відбудуємо наші домівки. Й більше жоден супостат сюди не полізе.

— Вже запрацював Гуманітарний координаційний центр Луганської області у місті Хмельницький. Розкажіть про нього детальніше.

— Це вже п’ятий Гуманітарний координаційний центр від Гірської громади. Зокрема, вони вже успішно працюють у Дніпропетровській, Черкаській і Полтавській областях та Києві. Своєю роботою Центр покриває не лише Хмельницький, а й усю область.

Ми його створили, щоб допомогти жителям Луганщини, які були змушені тимчасово покинули свої домівки. Навіть тим, які виїхали ще у 2014 році. Наразі ми реєструємо їх для видачі гуманітарної допомоги від держави. Також надаємо вимушеним переселенцям психологічну та юридичну допомогу, займаємося релокацією підприємств (їх евакуація зі зони бойових дій на безпечні території — авт.).

— Скільки жителів Луганщини нині перебуває у Хмельницькій області?

— За понад тиждень роботи Центру ми зареєстрували більш як тисячу жителів Луганської області. Однак інформація служби соціального захисту свідчить про значну більшу кількість людей. Лише у Хмельницькому є приблизно 3 тисячі 800 луганчан, а загалом в області — майже вісім тисяч.

— З якими проблемами вони найчастіше стикаються?

— Основною проблемою є тимчасове житло. Після початку масштабної війни в усіх областях дуже зросла вартість оренди. Тому прошу усіх українців буду людяними й з розумінням ставитися до проблем вимушених переселенців. Інше питання — це отримання різноманітної гуманітарної допомоги, адже частина людей втратила свої домівки, речі та частину коштів.

— Як вимушені переселенці можуть звернутися до вас за допомогою?

— Ми усіх чекаємо у Гуманітарному координаційному центрі на вулиці Кам’янецькій, 122/2. Працюємо впродовж понеділка-п’ятниці з 9-ї ранку до 13-ї години. Також до нас вже звертаються хмельничани, які хочуть допомогти вимушеним переселенцям.

Крім того, на сайтах і фейсбуці Гірської міської військово-цивільної адміністрації та Луганської обласної військової адміністрації є списки усіх «гарячих» ліній.

Читайте також: Звільнений з полону захисник Маріуполя приїхав на присягу до сина у Хмельницький

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую