Гаряча тема:
- Війна
20 років милосердя та любові: як Карітас Хмельницький допомагає людям
Про добрі справи і небайдужість.
Благодійний фонд «Карітас-Хмельницький УГКЦ» відзначає двадцять років своєї діяльності. Розпочавши з допомоги «дітям вулиці» два десятки років тому, нині вони виконують важливу соціальну функцію в області. Активно реалізовують десятки проєктів, підтримують людей, які того потребують.
Започаткував благодійну організацію у Хмельницькому отець Іван Данкевич, який залишається її директором.
«Коли я починав своє священнослужіння тут, я побачив, що одного слова не вистачає. Лише говорити про любов до ближнього, про любов до потребуючого, про співчуття, не вистачає. Тоді ми вирішили спільно з однодумцями організувати цей благодійний фонд. Я бачив досвід Тернополя, я побачив, що «Карітас» - це та рука церкви, яка допомагає тому, про що ми говоримо. Тут дуже важлива річ, коли ми і говоримо і працюємо», - говорить отець Іван Данкевич.
Карітас України входить в одну з найбільших міжнародних мереж благодійних організацій у світі та Європі. В Україні є понад тридцять її регіональних організацій. Зокрема, діяльність Карітас Хмельницький охоплює область. Є три напрямки на яких вони фокусують свою увагу: діти, молодь і особи похилого віку. Вони комплексно допомагають людям вирішувати низку соціальних питань, надаючи матеріальну, психологічну, юридичну підтримку.
Урочистості з нагоди ювілею організували в обласній філармонії.
Після 24 лютого у діяльності «Карітасу» додався ще один напрямок – допомога внутрішньо переміщеним особам. Нині вони співпрацюють з усіма громадами Хмельниччини. Здійснюючи оцінку потреб людей в громадах, надають їм необхідне. Також допомагають з пошуком роботи, пошуком рідних, відновленням документів, перевезенням.
«За період майже вісім місяців ми надали допомогу більше, як 40 тисячам осіб. Допомагаємо людям продуктами харчування, засобами гігієни, облаштовуємо комфортне перебування в зимову пору. Тобто закупляємо дрова, де є пічне опалення, надаємо гранти на оренду житла, надаємо гроші за роботу, - розповідає менеджерка проєкту «Реагування на надзвичайні ситуації в наслідок бойових дій в Україні 2022» Наталія Гринишин. – Ми створили простір, в якому можуть добре себе почувати діти та батьки. З ними працюють кейс-менеджери, кризові менеджери, психологи».
У Хмельницькому «Карітас» впродовж багатьох років бере на себе низку соціальних функцій. Міський голова Олександр Симчишин розповідає: це дієвий фонд, який з кожним роком своєї діяльності доводить свою ефективність.
« З 2016 року ми реалізували разом багато успішних проєктів. Для нас існування «Карітасу» дуже корисне. Тому що частину соціальних потреб людей «Карітас» забирає на себе. Багато роботи він робить самостійно, багато робить спільно з нами, - каже Олександр Симчишин. - З тих проєктів, які ми реалізовували спільно, - проєкт «Соціальне таксі». Він починався з одного транспортного засобу. Зараз є 7 транспортних одиниць. Це успішний проєкт, який показує синергію благодійного фонду, бізнесу, який закупляв ці автомобілі, і влади, бо ми всі роки відшкодовуємо послуги. Ця послуга дуже важлива: люди, які не могли виходити з домівки, зараз можуть поїхати не тільки в медичні чи соціальні заклади, але й на концерт».
Також спільно з владою «Карітас» реалізував у Хмельницькому інклюзивний центр і перший в місті інклюзивний майданчик. Після того інклюзивні фігури почали встановлювати й на інших дитячих майданчиках у місті. Після 24 лютого у місті завдяки благодійному фонду запрацював соціальний хаб для переселенців. Нещодавно організація розпочала кілька проєктів, що пов'язані зі школами.
Читайте також: Життя у шелтері - як допомагають переселенцям, які через війну опинилися на Хмельниччині
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: