ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Той, хто виганяє диявола

Суспільство 24615
Фото: Людмила

«Єдиний спосіб боротьби з демонами - щирі молитви і вичитка», - вважає священик-екзорцист

«Вийди, сатано!» - кричить священик у той час, як біснуватий корчиться від дотику хреста та свяченої води. Напевне, кожен мав можливість бачити щось подібне у численних фільмах про екзорцистів. Як насправді відбувається ритуал вигнання диявола, ми вирішили побачити на власні очі, тому, прокинувшись о пів на п’яту ранку, відправилися в далеке і мальовниче село, де у місцевій церкві відбувається містичний ритуал вигнання диявола - єдина надія на зцілення.
На восьму ранку до церкви почали сходитися та з’їжджатися стражденні. На вулиці вже стояло 15 машин з «не нашими» номерами, оскільки до священика їдуть не лише з Хмельниччини, а й з інших областей. Адже він виганяє бісів уже не один рік. Йшли молоді, старі, багато хто ніс немовлят, дівчина везла хвору матір на інвалідному візку, жінка майже за руку вела дорослу, дивну на вигляд дівчину. (Потім, під час служби, вона то сміялася, то ззаду штрикала матір пальцем, то з хустинки викладала якісь фігурки у неї на спині… Коли ж, після служби, батюшка почав читати спеціальну молитву, - розплакалася).
Голос із пекла
Як завжди у таких випадках, люди одразу ж почали спілкуватися, розповідати, хто з чим приїхав, скільки разів був, і які зміни відбулися після останньої служби. Адже у важких випадках доведеться відвідати не одну службу. «Коли вже нічого не допомагає, повіриш у що завгодно, - каже пані Валентина з Вінниці. - Після Нового року з моїм 18-річним сином почало коїтися щось незрозуміле. Став якийсь дивний, почав розмовляти сам з собою, зачиняється у своїй кімнаті. Скільки я його випитувала, в чому справа, нарешті, зізнався, що чує якісь голоси, особливо, вночі. Казав, що вони йому наказували робити всілякі непристойні речі. Казав, що іноді їх було так багато, що не знав, кого слухати. А потім голос почав наказувати взяти мотузку і… Лікарі вважають, що у нього психічне захворювання, але допомогти не в змозі. Знахарка сказала, що йому так дівчина поробила, і допомогти вона не може. Сказала, що потрібно шукати батюшку, який проводить вичитки. От ми й опинилися тут. Після першого разу хлопець як заснув, то спав до ранку, і ніякі голоси його не будили. Ось, уже третій раз приїхали, батюшка таки справді допомагає, а то ми зі Скаржинець не виходили...
Іноді буває таке вичитування, що страшніше, ніж у кіно. Он, та жінка, бачите? Зараз вона вже спокійна, а в перші рази верещала, ревіла, матюкала басом, гавкала. Ми тут не знали куди втікати!».
Інна з Яромолинець розповіла, як приїхала сюди на вичитку зі знайомими жінками. «Одна з них, - розповідає жінка, - дізнавшись, що чоловік загуляв, - купила книжку по магії і зробила все, як там написано. У неї все вийшло, і вона почала наводила порчу на ворогів, щось чаклувати… А потім показувала синці на шиї, казала, що то нечистий її душить. Вона довго відмовлялася їхати сюди, а коли ми зайшли до церкви, її підняло в повітря і викинуло за поріг. Ми не могли до неї підійти, так її корчило… Потім, коли ми повезли її в лікарню, у неї виявили перелом руки у двох місцях. Якби я сама цього не бачила, ніколи б не повірила, що таке може бути».
«Якщо в серці у вас немає Бога, його місце займає диявол»
Тим часом почалася служба, яка тривала п’ять годин! Для незвичної людини вистояти її майже неможливо - пекли ноги, спина… Ми виходили на вулицю, відпочивали на лавочці, і дивувалися, як батюшка може не лише вистояти стільки, а й правити службу?
Після її закінчення охочі сповідатися і причащатися вишикувалися у довгу чергу. Адже це - обов'язкова умова присутності на вичитці. Після цього, десь о третій годині, почався сам обряд. На жаль (адже журналіст зажди і у всьому шукає родзинки), ніхто не вищав, не гавкав і не квакав. Але тільки-но риза, якою батюшка накриває людей, торкнулася молодої дівчини, у неї закотилися очі, і вона упала на підлогу. Люди розступилися, але батюшка, загартований «спілкуванням» з нечистю, впевнено продовжував молитися. Після всього відвів молоду жінку і довго з нею розмовляв. І всіх приємно вразило те, що священик не працював на публіку, голосно випитуючи, чому згрішила і наставляючи на путь істини. Секрет жінки залишився при ній.
Вже потім, прийшовши до тями, вона сама зізналася, що, начитавшись книжок з магії, яких чимало у магазинах, сама викликала нечистого і уклала з ним договір - віддала душу в обмін на успіх та кохання.
Успіху та кохання, зрозуміло, не отримала, зате проблем заробила!
«Завдання нечистого - довести вас до того, що самогубство здаватиметься єдиним виходом, - пояснив батюшка. - Людина накладе на себе руки, а він забере її душу».
Вистоявши на службі з восьмої ранку, гріх було не стати поряд з людьми під ризу. Хоч десь там, у глибині душа сидів страх - а раптом у тобі щось сидить, і ти на очах у багатьох людей почнеш матюкатися, гавкати та ревіти. Слава Богу, цього не сталося. Але поряд стояв хлопець, з матір’ю якого ми розговорилися з самого початку. Тільки-но батюшка приклав до його грудей спеціального списа і став молитися, хлопець стиснув кулаки і затремтів. А через кілька хвилин з нього в прямому розумінні полився піт, та так, що жінка, яка сиділа на інвалідному візку, не встигала витирати руки. Але, як у попередні рази, вже не кричав і не рвав на собі одяг. Напевно, нечистий, що сидів у ньому, вже не такий сильний.
За словами батюшки, вселитися злі сили можуть у будь-кого, адже, якщо людина не вірить у Бога, дорога до його душі для нечисті відкрита. Всі хрещені знаходяться під захистом Господа і, щоб стати одержимим, треба піти сатані назустріч: поворожити, побалувати спіритизмом…
Цікаво, що священик не лише рятує біснуватих та допомагає при поробках. Силою молитви та своєї віри він ще й володіє даром зцілення. Саме тому тут так багато людей на інвалідних візках та на милицях, хворих на епілепсію та депресію… Вдячні прихожани ладні носити його на руках, сам же священик скромно каже: «То Господь допомагає, не я. Я лише читаю молитви, і по вірі вашій нехай буде вам».
Ігор Іванов.

Коментарі:

25.09.2019 18:02

Яке село?

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую