Гаряча тема:
- Війна
Переведення годинника: із літнього часу перейдемо на зимовий востаннє
Верховна Рада України прийняла закон, який був на розгляді понад три роки.
Сьогодні, 16 липня, парламент у другому читанні та в цілому проголосував за проєкт Закону про обчислення часу в Україні за номером №4201. Тож цього року країна востаннє перейде з літнього на зимовий час 27 жовтня, і далі стрілки годинників не переводитиме.
Ініціатором такого проєкту ще в вересні 2020 року виступав Руслан Стефанчук. Він запропонував затвердити єдиний та незмінний для всієї країни стандарт — Київський час. Він відповідатиме другому годинниковому поясу (UTC+2). Його українці нині помилково називають «зимовим» часом, адже географічно для України він є «стандартним». Тож в березні 2021 року проєкт закону почала розглядати Верховна Рада. Утім, парламент не підтримав його в другому читанні. Водночас, проголосували за те, що направити проєкт повторно на друге читання. За словами автора законопроєкту, документ спрямований на захист здоров'я населення.
«На думку більшості науковців та лікарів, зазначений порядок обчислення часу в частині щорічного переведення стрілок годинника на одну годину вперед і назад, має низку негативних наслідків, викликає значне погіршення стану здоров'я громадян в період адаптації до «літнього» та «зимового» часу. Такий «сезонний часовий стрибок» призводить до зміни біологічних ритмів людини, що негативним чином відображається на загальному стані людини, як фізіологічному, так і психологічному. Після переведення годинникових стрілок у громадян погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних хвороб. Наукові дослідження пов'язують зміни часу із захворюваннями серцево-судинної або імунної систем, оскільки вони переривають біологічні цикли», - казав у 2021 році Руслан Стефанчук.
І ось 16 липня 2024 року Верховна Рада проголосувала «за». Закон набере чинності через три місяці з моменту його офіційного оприлюднення.
Читайте також: Де у Хмельницькому придбати електронний квиток для проїзду у транспорті
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: