ye-logo.v1.2

Труп жінки два роки пролежав у квартирі

Суспільство 2434
Фото: автора

Колишнє помешкання перетворилося на смітник, а сморід донині докучає сусідам

Два роки з трупом у сусідній квартирі прожили мешканці будинку у Хмельницькому на проспекті Миру, 65/2. За життя психічно хвора жінка до свого помешкання на п'ятому поверсі постійно зносила сміття. Тож на запах з її квартири сусіди спочатку не звернули уваги. Коли минулого літа сморід став нестерпним, звернулися у ЖЕК. Дізнавшись, що квартира приватизована, працівники житлово-комунальної контори лише руками розвели, мовляв, ламати двері не маємо права. Сусід запропонував на пожежній вишці підняти його до вікна, аби він заглянув всередину. Головний інженер ЖЕКу відповів, що це коштує чимало.
«Навіть взимку запах був нестерпний, особливо через витяжку у ванній кімнаті смерділо, – розповідає 82-річна Олена Радіновська. Жінка мешкає поверхом нижче, просто під квартирою, де померла жінка. – Останній раз я Люду бачила після Паски 2008 року. У квартиру вона зносила сміття. Буває, вночі грюкає, стукає, співає. А тут затихла. Якось прийшов лікар зі Скаржинець і питає, де Люда, чого вона не ходить на лікування. А звідки я знаю, де вона? Люда боялася, що її хтось отруїть. Напевно, померла від голоду».
У жінки родичів не було. Батька вона не знала. Мати померла 15 років тому. Від пережитого потрясіння у Людмили почала прогресувати психічна хвороба.
«У Люди в квартирі на опалювальний сезон потрібно спускати повітря, аби по всьому стояку запустити батареї, – каже Олена Радіновська. – Минулого разу повітря якось спустили з підвалу, а цього року ми кілька тижнів сиділи без опалення. Знову викликали працівників ЖЕКу, міліцію».
Коли правоохоронці зламали верхній та нижній замок, у ніс вдарив сморід. Серед куп сміття на ліжку, вкрита ковдрою, лежала мертва жінка. Точніше те, що від неї залишилося.
«Люда донині лежить у морзі, – розповідає Олена Радіновська. – Вчора ходили, збирали по кілька гривень на похорон. Хоч би який вінок купити. Намучилася вона за життя. Але сморід нікуди не дівся. У неї на балконі ворони в'ють гнізда, а серед сміття бігають щурі. Що нам робити? Двері опечатані, а родичів у Люди немає».
За коментарями ми звернулися до юриста. «Якщо квартира приватизована, то ні ЖЕК, а ні мерія не мають права відчиняти опломбовані двері, – каже адвокат Марина Олешко. – Мешканцям потрібно викликати дільничного, і разом з ним відчинити двері та вичистити квартиру. Або когось для цього найняти».
Однак навряд чи допоможе навіть це. Спеціалісти кажуть, що після кількамісячного трупного запаху вивести його з квартири практично неможливо.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую