ye-logo.v1.2

В повітрі сморід спирзаводу, вода в струмку, як брага

Суспільство 4333
Під стіни спиртзаводу люди приходили в противогазах.
Під стіни спиртзаводу люди приходили в противогазах.

Три сотні мешканців Кам'янця-Подільського та навколишніх сіл 15 червня вимагали чистого повітря. Кілька років вони змушені жити в смороді, який поширюється від відстійників "Довжоцького спиртзаводу".

Вимагати чистого повітря під стіни Довжоцького спиртзаводу прийшло майже три сотні людей. Дехто - в протигазах. Кажуть, терпіти сморід - більше несила. 
Сергій Кубак, студент, учасник акції протесту:
- Дихати тяжко, розумієте?! Дуже багато туристів приїжджає, наприклад, з Польщі і нам же ж говорять, що їм це заважає.
Смердять відходи спиртзаводу, на якому виробляють технічний спирт і дріжджі. Залишки - так звану "барду" - виливають в озера на полях, їх у підприємства - аж 67.
Олена Цинтила, кореспондент:
- Відстійники спиртзаводу займають 35 гектарів. Звідси і шириться сморід - за напрямом вітру. Зазвичай ядучий запах чути в радіусі 15 кілометрів.
Валентина Балюк живе у смердючій облозі. Окрім ядучого запаху в повітрі - біля її хати протікає ще й смердючий струмок, який бере початок з відстіійників спиртзаводу.
Валентина Балюк, мешканка села Довжок:
- Я не знаю чи-то як глина, чи-то дрожжі порчені чи що я даже не можу об'яснити, що то.
Алла Буданцева, голова громадської ради при виконкомі Кам'янця-Подільського, учасниця акції протесту:
- І сірка навіть, кажуть, є, і бор є, і кобальти - різні складові, які негативно впливають на серцево-судинну систему, які провокують пухлини нирок і печінки, дійсно. Нудоту викликають.
Лікарі погане самопочуття людей теж пов'язують із неприємним запахом. Але, кажуть, довести цього не можуть.
Дмитро Васильянов, головний лікар Кам'янець-Подільської міської лікарні:
- Санстанція запевняє, що нема такого обладнання, щоб перевірити, які є шкідливі викиди. Якщо раніше була просто вонь - воняло просто був неприйомний запах, то на сьогоднішній день, починаючи з минулого року, починає роз'їдати очі.
Керівник заводу запевняє - уже працює над тим, щоб найближчим часом вирішити проблему. Найреальніший спосіб - зливати відходи в міську каналізацію. Зараз проводять аналізи - чи витримають мережі агресивні стоки спиртзаводу.
Олексій Мельник, в.о. директора "Довжоцького спиртзаводу":
- Для того, щоб залучити подачу наших відходів на очисні споруди міста, треба залучити не менше 300 тисяч гривень. Дане питання може бути вирішено, може, даже і в цьому році.
Щоправда, грошей на це в підприємства немає. Тому протестувальники написали звернення до Президента, уряду та Верховної ради з проханням допомогти. 

О.Цинтила, М.Соколик, Новини, ТК Інтер,і Хмельницька область

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую