ye-logo.v1.2

Поради спеціаліста: Правильно вибираємо жалюзі

Суспільство 5903
Як правильно вибрати жалюзі? Фото gorizont.kiev.ua
Як правильно вибрати жалюзі? Фото gorizont.kiev.ua

Останнім часом жалюзі стають все популярнішими. Вони так само, як і штори, захищають від сонця, пилу, та ще й мають низку переваг: дозволяють рівномірно регулювати потоки сонячних променів, прості в експлуатації, зручні й надійні.

Жалюзі, в основному, складаються з паралельно з'єднаних ламелей (пластин-реєчок), які при провертанні утворюють незбиране, візуально суцільне полотно. У карнизі розташований механізм для керування, який дає можливість прокручувати ламелі на 180 градусів, щоб між ними були щілини різної величини. 
Для того, аби правильно вибрати жалюзі, спеціалісти радять відповісти самому собі на декілька запитань: для якого приміщення ви їх підбираєте, їхня головна функція, дизайн та запланована сума. А вже після цього можна визначитися з видом і матеріалами жалюзі.
Матеріали
Алюміній і пластик прості в експлуатації. Ціна на пластикові жалюзі може коливатися. Однак слід пам’ятати: чим дешевший матеріал, тим нижчою може бути його якість.
Металеві жалюзі дещо дорожчі, але вони міцніші за пластикові.
Дерево – екологічно чистий матеріал, тому такі жалюзі найдорожчі.
Завдяки великій кількості фактур і забарвлень найбільшим попитом користуються жалюзі з тканини. При їх виборі слід пам’ятати: чим щільніше матеріал, тим довше він зберігатиме свій первинний вигляд. Краще вибирати тканину з жакардовим (тканинним) малюнком, а не набивним, який швидко вигорає на сонці. На кухню краще вибрати жалюзі із склотканини, оскільки цей матеріал стійкий до високих температур.
Види жалюзі
Горизонтальні - це класика. Вони ідеально підходять для офісних приміщень, однак завдяки великому розмаїттю кольорів їх можна використовувати й удома. Такі жалюзі доречні на кухні та для класичного стилю. Зазвичай, горизонтальні жалюзі виготовляються з пластика, дерева, алюмінію.
Ви можете обрати зовнішні горизонтальні жалюзі, які кріплять до стіни, стелі або навіть у віконний отвір. А от міжрамні встановлюються між склом рами і ручки керування механізмом виводяться назовні.
Вертикальні жалюзі успішно поєднують у собі дві функції: відмінно захищають від надлишку сонячних променів та слугують декоративним елементом в інтер’єрі. Їх виготовляють з тканини, пластику, дерева, алюмінію. Такі жалюзі дещо зручніші за горизонтальні, та й механізм їхній служить довше, оскільки потрібно менше зусиль для їхнього регулювання. Вертикальні жалюзі-гардини підходять для будь-яких кімнат.
Рулонні жалюзі — це цілісний шматок полотна, намотаний на вал. Керувати ними можна за допомогою пульта. Полотно для таких конструкцій виготовляють з тканини, бамбука або очерету. Жалюзі-ролери – один з видів рулонних штор. Вони встановлюються на рівні підвіконня і розгортаються вгору. Добре підходять для дитячих кімнат та спалень.
Мультифактурні жалюзі найчастіше виготовляють на замовлення. Вони поєднують в собі декілька видів матеріалів, наприклад, пластик і тканина, а також різні декоративні елементи.
Догляд
“Головне правило: руками не чіпати! Жалюзі завдяки особливому просоченню менше забруднюються, ніж звичайні штори, оскільки до них практично не доводиться торкатися руками, адже управління здійснюється за допомогою шнура управління. Вони легко знімаються з карниза і миються: під теплим душем або в тазику з водою з додаванням прального порошку (якщо сильно забруднилися), - каже спеціаліст-консультант Костянтин. -
Трапляється, що вони ламаються і псуються через необережність мешканців, особливо дітей та домашніх тварин. Самі по собі ламелі доволі міцні, однак через конструктивні особливості їх кріплення не терпить застосування грубої фізичної сили. Тому не варто на них спиратися, виснути, і в жодному разі не дозволяйте лазити по них котам”.
За його словами, у жалюзі є слабке місце - внизу їх скріплює ланцюжок, найчастіше пластиковий. Якщо його сильно зачепити або потягнути, він може порватися. Хоча, за необхідності, жалюзі можна відремонтувати, якщо це буває економічно вигідно. Тому при купівлі він радить поцікавитися, чи продаються до них комплектуючі деталі та про можливість післягарантійного ремонту.

Дізнавалася Леся БОРОВЕЦЬ.


 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую