ye-logo.v1.2
4 Грудня, 2020

З Хмельниччини у Парламент ідуть благодійники і «клони»

Вибори 3403
Фото: автора

Щоб отримати якомога більше голосів, кандидати вдаються до підкупу і чорного піару.

Громадянська мережа «Опора» дослідила, як проходить передвиборча кампанія на Хмельниччині. Основні проблеми в області: формування окружних виборчих комісій, кандидатський підкуп, заангажованість ЗМІ та наявність «кандидатів-клонів».
«Цьогоріч на Позачергових виборах народних депутатів багато «технічних» партій отримали місця в окружних комісіях. Ці місця потім використовуватимуть кандидати, щоб розставляти своїх людей. Спостерігається заангажованість окремих інтернет-ресурсів і телеканалів або упередженість стосовно тих чи інших кандидатів і партій. Також використовується технологія «кандидатів-клонів». У 187 окрузі є два кандидата з прізвищем Мельник, у 191 – двоє з прізвищем Бондар, на 188 зареєстровано два Коліщака. Ці клони можуть суттєво вплинути на результат голосування», — каже регіональний координатор Громадянської мережі «Опора» у Хмельницькій області Андрій Попик.
Щоб привабити виборців, кандидати вдаються до показової благодійності. На території свого округу облаштовують зупинки, вкладають вікна у школах і садках, облаштовують дитячі майданчики тощо. У запеклій боротьбі кандидати вдаються і до жорсткого чорного піару.
«Територіями округів поширюються листівки провокативного змісту, спрямовані проти певних кандидатів. Як правило, така поліграфічна продукція не має даних про замовника і відповідального за випуск, відомостей про тираж. Листівки провокаційного змісту розповсюджувались проти Олександра Гереги, Віктора Коліщака, Сергія Лабазюка і Віктора Бондара», — розповідає представник «Опори».
За словами Андрія Попика, цьогоріч на Позачергових виборах народних депутатів спостерігаються ті ж тенденції і порушення, що й у 2012 році. Окрім деяких «нововведень» кандидатів.
«Характерною ознакою виборчої кампанії стала боротьба за голоси користувачів Інтернет-мережі. Кандидати активізувалися у соціальних мережах, тільки на Facebook свої життєписи оживили повідомленнями про перебіг кампаній десятки кандидатів від округів Хмельниччини. Також нове на цих виборах — піар на темі АТО. Кандидати вважають за честь показати, що вони допомагають армії, навіть їдуть на Схід країни, щоб сфотографувати, як передають військовим, до прикладу, бронежилети», — зазначає Андрій Попик.
За спостереженнями Громадянської мережі «Опора», передвиборча кампанія в області, попри виявлені порушення, проходить відносно спокійно. Принаймні, поки що без бійок між кандидатами.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Здам житло

  Так  Ні, дякую