ye-logo.v1.2
15 Серпня, 2020

Вибори: ОПОРА фіксує нові порушення на дільницях

Вибори 1540
Нові порушення фіксують у Красилові та Хмельницькому
Нові порушення фіксують у Красилові та Хмельницькому

Відсутність виборців у списках та спроба проголосувати за дорученням.

У Хмельницькому та Красилові люди не знаходять себе у списках виборців, в окремих випадках – навіть попри отримані запрошення, повідомляють у ОПОРІ. Крім того, на дільниці в Хмельницькому спостерігачі зафіксували спробу проголосувати за дорученням.

У Хмельницькому, на виборчій дільниці №681452 (ТВО №188), понад 20 осіб, за інформацією спостерігачів ОПОРИ, не виявили себе у списках виборців, хоча проживають за однією адресою уже тривалий час – від 4 до 20 років і раніше голосували на цій дільниці. Громадяни звернулися до виборчої комісії зі скаргами. 

На виборчій дільниці №680578 у м. Красилові (ТВО №189) спостерігачі ОПОРИ фіксують випадки, коли виборці не знаходять себе у списках, хоча запрошення від виборчої комісії отримали.

Відповідно до частини 1 статті 31 Закону України «Про вибори Президента України» органи ведення Державного реєстру виборців складають попередні списки виборців для звичайних виборчих дільниць відповідно до Закону України «Про Державний реєстр виборців», а також виготовляють іменні запрошення, передбачені частиною 2 статті 32 цього Закону.

Внесення змін до уточненого списку виборців на звичайній виборчій дільниці здійснюється головою, заступником голови та секретарем дільничної виборчої комісії. У день голосування зміни до уточненого списку виборців не вносяться (частини 1 і 3 статті 31 Закону України «Про вибори Президента України»).

Спробу порушити закон спостерігачі ОПОРИ зафіксували на дільниці №681429 (ТВО №188) у м. Хмельницькому: мати і син, маючи доручення, хотіли проголосувати за батька, однак виборча комісія не дозволила їм цього зробити. Жінка вимагала в комісії роз’яснень, чому не може проголосувати за дорученням, оскільки, за її словами, нотаріус, який видав доручення, гарантував їй таку можливість. Згідно з частиною 1 статті 8 Закону України «Про вибори Президента України» кожен виборець голосує на виборах Президента України особисто. Голосування за інших осіб, а також передача виборцем права голосу будь-якій іншій особі забороняються.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую