ye-logo.v1.2
16 Вересня, 2019

Другий тур виборів: як проголосувати не за місцем реєстрації

Ірина ОЛІЙНИК Вибори 1832
Кожен виборець може здійснити своє волевиявлення
Кожен виборець може здійснити своє волевиявлення. Фото: racurs.ua

Зміни можна внести до 15 квітня.

Учора, 7 квітня, Центральна виборча комісія офіційно оголосила результати першого туру виборів президента України та призначила повторне голосування на 21 квітня. Наразі кожен виборець, який хоче здійснити своє волевиявлення, але з тих чи інших причин перебуватиме у цей день у від’їзді і хоче проголосувати не за місцем реєстрації, може змінити виборчу дільницю на тимчасове місце голосування.

Як зазначають у відділі ведення Державного реєстру виборців Хмельницької міської ради, змінити тимчасове місце голосування в межах країни дозволяє закон «Про державний реєстр виборців». Водночас уточнюється, що звернення виборця має бути «вмотивованим».

«Той, хто хоче змінити місце голосування, до 15 квітня включно має особисто подати заяву про тимчасову зміну місця голосування у відповідний орган ведення Державного реєстру виборців із зазначенням дільниці чи адреси, за якою бажаєте проголосувати. Разом із подачею заяви треба пред'явити паспорт, а також копії документів, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси. Зокрема, це може бути довідка з місця роботи про необхідність відрядження, довідка з місця навчання, документ, який підтверджує право власності або оренди на житло, яке знаходиться за місцем, де виборець хоче проголосувати, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Якщо людина подорожує – показуйте проїзні документи, путівку в санаторій тощо», - пояснює Олег Торкало, начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Хмельницької міської ради.

У Держреєстрі виборців підкреслюють, що перелік документів не є вичерпним. Ширший список документів є також на сайті Міністерства юстиції.

У місті Хмельницький відділ ведення Державного реєстру виборців розташований у приміщенні міськради (вулиця Гагаріна, 3, кабінети 206 та 220, тел. 65-64-50, 72-08-19). Відділи ведення Державного реєстру виборців в Хмельницькій області тут.

Читайте також: Другий тур: що робити хмельничанам, які не знайшли себе у списках виборців.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую